Круглий стіл: "Вирішення проблеми безпритульних тварин до Євро-2012 - за європейськими стандартами"

Jun 21, 2010 18:06


Міжнародне товариство захисту тварин SOS у партнерстві з консалтинговою компанією «Драйв» 23.06.10 проводять круглий стіл «ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН ДО ЄВРО-2012 - ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИМИ СТАНДАРТАМИ».


Организатори запросили на захід першого президента незалежної України Леоніда Кравчука после того, как Л.Кравчук звернувся з відкритим листов до діючого президента Виктора Януковича з приводу даної проблеми.

Круглий стіл відбудеться у прес-центрі Інтернет-видання «Главком» за адресою: м. Київ, вул. Липська, 24/7, 3-ій поверх. Початок о 13-00.

Окрім Л.Кравчука та организаторів круглого столу - голови Міжнародного товариства захисту тварин SOS Тамари Тарнавської та керівника консалтингової Групи «ДРАЙВ» Андрія Миселюка - у работі круглого столу візьмуть участь:

народний депутат України Кирило Куликов;

депутат Київради Віталий Кличко;

кандидат філософських наук Сергій Грабовський;

публіцисти Віталій і Дмитро Капранови;

журналіст Андрій Капустін.

Тел. для акредитації ЗМІ - 050 3462599. E-mail: info песик drive-pr.com.
Реєстрація ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями.

Звернення директора УЄФА М. Каллена до віце-прем'єра Б. Колесникова

На круглому столі буде обговорюватися те, як вирішується проблема безпритульних тварин до проведення чемпіонату Євро з футболу 2012 року в Україні. З даного питання 1 червня директор УЄФА з питань Євро-2012 Мартін Каллен звернувся до віце-прем'єр-міністру України, відповідального за проведення в Україні Євро-2012 Борису Колесникову. У зверненні Каллен, зокрема, зазначив, що УЄФА не підтримує жорстоких методів знищення бездомних тварин і ніколи не заохочувала представників української влади до застосування таких методів.
У листі Каллен просить Колесникова особисто зустрітися з Тарнавською "для вироблення позиції щодо подальших дій". До теперішнього моменту запрошення на зустріч від Б. Колесникова Тамарі Тарнавській не надійшло.
На минулому тижні відбулися зустрічі Тарнавської з керівником місцевого організаційного комітету (МОК) "Євро-2012 в Україні" Маркіяном Лубківським (14 червня) і представником президента у Верховній Раді Юрієм Мірошниченком (15 червня).
Тамара Тарнавська на зустрічах обґрунтовувала важливість теми, піднятої Мартіном Калленом у зверненні до Бориса Колесникова. А також запропонувала конкретні заходи спільного з органами місцевої та центральної влади реагування для вирішення означеної директором УЄФА проблеми у підготовці України до Євро-2012. Зокрема, Тарнавська пропонує підготувати від Б. Колесникова доручення мерам чотирьох міст, що приймають Євро-2012, із закликом негайно вжити заходів щодо припинення жорсткого поводження з бродячими тваринами у своїх містах. Для оперативного і ефективного вирішення проблеми, порушеної у зверненні Мартіна Каллена, необхідна постійна і скоординована робота центральної влади з меріями приймаючих міст, впевнена Тамара Тарнавська.
М. Лубківський і Ю. Мірошниченко пообіцяли розглянути дані пропозиції.

Загроза бойкоту української частини Євро

Тамара Тарнавська підкреслює, що через невирішеність проблеми винищення бродячих тварин в Україні існує загроза бойкотування приїзду іноземних уболівальників в Україну на Євро-2012.
Так, у Швейцарії, Франції та інших країнах Європи шириться рух із закликами утриматися від приїзду до України на Євро-2012. Вже в найближчому майбутньому активісти руху за права тварин мають намір звернутися до турагентствам, футболістам, посадовим особам, політикам і УЄФА з тим, щоб бойкотувати приїзд в Україну.
Кількість сайтів, які закликають бойкотувати Євро в Україні та їх географічний розмах, збільшується з кожним тижнем.
Найбільш активно діючі сайти:
http://www.sag-coalition.org;
http://canibook.ning.com;
http://soschats.org;
http://stop-animals-genocid.bleublog.lematin.ch;
http://www.planete-attitude.fr.

Один з найбільш обговорюваних матеріалів, розміщених на цьому та інших сайтах, - відеофрагмент з Лисичанська. Сюжет розповідає про спалювання живцем бродячих тварин у пересувному крематорії.
Тамара Тарнавська розповідає, що їй щодня приходять десятки звернень європейських організацій та окремих громадян ЄС з протестами проти практики нелюдського поводження з бродячими тваринами, що триває донині. Зокрема, вона зазначає, що проти планів київської мерії знищити в столиці всіх безпритульних собак і котів до початку Євро-2012 виступили колишній чемпіон Формули-1 Міхаель Шумахер, Фонд знаменитої актриси Бріджит Бардо, депутати швейцарського парламенту, мер швейцарського міста Лозанна Даніель Брелаз і мери ще кількох швейцарських міст. Вони підписали звернення до президента УЄФА Мішеля Платіні з проханням вплинути на Україну з метою негайно припинити масові вбивства безпритульних тварин. Як очікується, ця тема буде підніматися Платіні перед Б. Колесниковим під час візиту в Україну в липні.
Крім того, 125 громадських організацій підтримали ініціативу про припинення винищування безпритульних тварин в Україні. Серед них - організації з США, Франції, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Швейцарії, Австралії, Японії, Італії, Бразилії та інших країн.
Швейцарські ЗМІ 9 червня 2010 року звернулися до президента України Віктора Януковича з проханням надати інформацію про те, які заходи впроваджені українською владою для припинення масових вбивств бродячих тварин в Україні. Серед цих ЗМІ: Le Matin, L `Illustre, L` Express, L `Impartial, Journal du Jura, Televizion Suisse Romande. За станом на сьогоднішній день відповіді на свій запит від В. Януковича швейцарські медіа не отримали.
Також не було реакції на запити ЗМІ про ситуацію з винищенням бродячих тварин в Україні, спрямовані послу України в Швейцарії Ігорю Діру.

Вирішення питання

Президент SOS Тарнавська виступає категорично проти пропозицій української влади обладнати до Євро-2012 тимчасові притулки для бродячих тварин. «Я наполягаю на будівництві дешевих, але постійних притулків. Таких, як наш притулок у Пирогово. У нас міститься 2000 тварин і обходиться він у 500 тисяч гривень на рік. За підрахунками експертів, в Києві близько 15 тисяч бродячих тварин. Тобто, якщо робити для них такі ж притулки, як наш - це обійдеться місту в 3,8 млн. грн. на рік. Для розуміння: в минулому році на вирішення питання бродячих тварин у бюджеті столиці було передбачено 8 млн. грн. І що ми маємо: тварини, як і раніше, не в притулках, а на вулицях, вони не стерилізовані. Зате місто виділяє 4,2 млн. на утримання 350 бродячих тварин у комунальному підприємстві «Притулок для тварин» у Бородянці», говорить Тарнавська.
Вона закликає українську владу активно використовувати досвід Польщі щодо вирішення питання бродячих тварин. Зокрема, у Польщі 1% від податків громадян іде на утримання притулків - і для дітей-сиріт, і для тварин. Крім того, величезну частину фінансування притулків для бездомних тварин забезпечують добровільні внески громадян - за період підготовки Польщі до Євро-2012 і активного вирішення проблеми бродячих тварин сума цих внесків збільшилася в 12 разів.
Також у Польщі організовано чергування ветеринарних клінік, які проводять стерилізацію безпритульних тварин.

Джерело: http://sos-animals.info/index.php?option=com_content&view=article&id=185%3A-q-2012-q&catid=25%3A2009-10-27-11-15-44&Itemid=25&lang=uk
Previous post Next post
Up