Комітет Європарламенту підтримав спрощення візового режиму для українців

Feb 04, 2013 12:41

Якщо документ буде ратифіковано, отримання віз спростять для журналістів, громадських активістів, представників релігійних громад і тих, хто відвідує родичів в Євросоюзі.

Андрій Товстиженко, ZN.UA
Комітет у закордонних справах Європейського парламенту підтримав Угода про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що прийняте рішення відкриває шлях для ратифікації Європейським парламентом цього документа найближчим часом.

Ратифікувати угоду має і Верховна Рада.

Як повідомлялося, угоду між Україною і Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським співтовариством про спрощений порядок оформлення віз було підписано в Брюсселі 23 липня 2012 року.

Угода розширює перелік осіб, які підпадають під категорію, які можуть претендувати на отримання віз в країни ЄС за спрощеною процедурою.

Зокрема, під дію документа підпадають не тільки журналісти, але і технічні члени їхніх команд (оператори, звукорежисери і т. д.). Журналістам також надається можливість надання листа-підтвердження від роботодавця замість запрошення сторони, що приймає.

Візові спрощення також поширюються не тільки на учасників програм обміну від міст-побратимів, але і на інші муніципальні одиниці. Також під цю категорію підпадають громадяни, які відвідують не тільки родичів - громадян України, які проживають в ЄС, але і безпосередньо родичів - громадян ЄС. Список поповнився також і тими, хто супроводжує осіб, які потребують медичного лікування.

Крім того, з'явилося чотири нових категорії осіб, на яких також буде поширюватися спрощена візова процедура: члени громадських організацій, члени професій, які беруть участь у міжнародних форумах (семінарах, виставках і т.д.), представники релігійних громад, учасники програм транграничної співпраці у рамках програм ЄС.

Врегульовано також і термін дії віз: замість слів "до 5 років" і "до 1 року", будуть вживатися формулювання "на 5 років" і "на 1 рік", що дозволить уникнути вільного тлумачення відповідних положень консулами країн-членів ЄС.

Для власників біометричних службових паспортів буде передбачений безвізовий режим. За матеріалами: Укрінформ

віза-мульти, візам-ні!

Previous post Next post
Up