Як відомо вКонтакті можна вказувати мови, якими ти володієш. Вказувати можна до кількох десятків мов. Люди до цієї можливості ставляться по різному, хтось вказує ті мови, якими володіє, хтось тільки рідну/основну, хтось включає в список мови на яких знає хоч кілька слів, хтось ті мови які вивчає в школі/університеті(основна аудиторія вКонтатке
(
Read more... )
В загальному пошуку в усіх обласних центрах від Житомира та східніше переважає російська. Причому кореляція з переписом не завжди стовідсоткова: співвідношення укр/рос за кількістю користувачів в Сумах з 75% української за переписом (0,59) не набагато перевищує те ж співвідношення для Миколаєва з 40% за переписом (0,53). Вочевидь, оскільки політичні погляди жителів Сум помітно патріотичніші за південні міста, це спонукало їх до декларування україномовності на переписі. Слід пам'ятати, що Суми географічно значно ближчі до Росії, що впливає на мовну ситуацію.
Далі, вищезгадане співвідношення вконтакті по всіх населених пунктах не має нічого спільного ані з даними перепису, ані навіть із реальною ситуацією. Скоріше має місце тяжіння до обласного центру. Зокрема, переважно російськомовний Київ - 0,81, україномовний Фастів - 0,96, "совковий" Славутич з найбільшою кількістю російської за переписом - 0,59. Моє рідне селище Іршанськ на Житомирщині, де в реальності попри переважний суржик та відсутність української школи за Союзу російської на вулицях не більше 20% (за переписом - 11%) дає 0,895, сам Житомир - 0,906. Навіть у містах південного сходу з понад 90% україномовних за переписом (Ромни, Врадіївка, Пологи, Нова Одеса) всюди менше за 1.
До речі, в пості є помилка - враховано за замовчуванням лише користувачів із фотографіями. З урахуванням усіх російська має таку ж незначну перевагу по Україні (4,044 млн. на 4,019 млн.).
Якщо є обмежити досліджуваних користувачами віком до 18 років, ситуація значно виправляється в бік української. Винятки, які я встиг помітити - міста Галичини, але там всюди коефіцієнт при будь-якому замірюванні більший за 3,5. При цьому навіть у містах Донбасу та Криму серед молоді завжди перевага російської не більш ніж удвічі (тобто коефіцієнт >0,5: Донецьк 0,52, Севастополь 0,54, Єнакієве 0,56, Алчевськ 0,55). Інше цікаве спостереження - якщо серед усіх взяти активних у даний момент ("зараз на сайті"), то перевага української різко збільшується. По всій Україні: 0,99, серед молоді - 1,19, серед активних на сайті 1,12. Житомир і Черкаси стають україномовними, Київ - майже україномовним. Звідси висновок: боти є переважно російськомовними. :)
Думаю зробити табличку по великих та інших цікавих містах. Більшість даних уже вніс, гадаю, можна буде тут опублікувати.
Reply
Leave a comment