Преступ...

Jul 29, 2022 20:22


"Старо сајмиште" народни назив за коцентрациони логор који постојао од 1941-1944 на левој обали Саве, у Земуну. Овај пост је одавно у припреми, тема је врло тешка. Комунистичка забрана помињања жртава која је злочин једнак немачком злочину. Оба окупатора су била страшна, и нацисти и комунисти. Ово је само увод у тему.

«Старо Саймиште» - народное название концентрационного лагеря, существовавшего с 1941 по 1944 год на левом берегу Савы, в Земуне. Этот пост готовился давно, тема очень непростая. Коммунистический запрет на упоминание жертв, что является преступлением, равным немецкому преступлению. Оба оккупанта были ужасны, нацисты и коммунисты. Это просто введение в тему.





Комплекс је био понос нације, понос Београда који тада прешао на леву обалу реке Саве. Састојао се од више националних павиљона који су представљали своје привреде.

Комплекс был гордостью нации, гордостью Белграда, перебравшегося затем на левый берег реки Савы. Он состоял из нескольких национальных павильонов, представляющих свои экономики.



Beograder messe - назив на немачком, а ускоро ће добити много горе немачке називе за овај простор...

Beograder messe - название на немецком языке, и скоро немецкие названия для этой местности станут намного хуже...



Логор.

Лагерь.



Данашњи изглед главне куле. А на локацији је смеће, илегални станари, илегална џамија, ауто перионице, аутосалони...

Сегодняшний вид главной башни. А на локации мусор, нелегальные арендаторы, нелегальная мечеть, автомойки, автосалоны...



Пре два дана, на годишњицу престанка постојања логора, држава је објавила изградњу меморијалног комплекса. Комплекса који ће обележити обе фазе логора.  Морало је да прође 78 година да би се отворено причало о том месту и његовим жртвама.

Први споменик је направљен тек после пада комунизма, а постављен је ван комплекса. Први логораши су били Јевреји и Роми, затим и Срби...

У комплексу је и комнистички "споменик" постављен после оног првог споменика. Лицемерје невиђених размера.

Два дня назад, в годовщину окончания лагеря, государство объявило о строительстве мемориального комплекса. Комплекс, который будет отмечать обе фазы лагеря. Потребовалось 78 лет, чтобы открыто рассказать об этом месте и его жертвах.

Первый памятник был сделан только после падения коммунизма, и его поставили за пределами комплекса. Первыми заключенными лагеря были евреи и цыгане, затем сербы...

Коммунистический «памятник» также был установлен в комплексе, но после первого памятника. Лицемерие беспрецедентных масштабов.

Београд, Покољ, Краљевина Југославија, Королевство Югославия, Белград, Историја, СФРЈ, שואה, История, СФРЮ

Previous post Next post
Up