про основний інстинкт
не секс. страх. Про страх краху системи. Смертне покарання. Покарання. Залякування тощо.
Головним інстинктом людини та і тварини ,є не інстинкт продовженя роду а саме - страх. Тут я вагаюсь,чи є страх інстинктом чи це наслідок чогось іншого. Але не в тім суть. Суть в тім що страх є основоположним механізмом усього.
Страх смертні,втрати,небажання,хвороби,втрати роботи,бути не красивим тощо, є головним рушієм усіх нашіх поведінок.
Навіть - страх - страху ,є величезною проблемою суспільства. Людина боїться бути боягузом,чи так виглядіти, в очах інших.
Чому це так? Чому ми боїмося власного страху? Все - через - страх. Як -головний чинник буття.
Механіка процесів організму , влаштована таким чином,що нами керують лиш декілька ,головних , сигналів. Які визивають, в нас, певні відчуття,як сигнал до дії.
Кібернетика процесів.
Є два головних відчуття. Насолода та біль. Вони спричиняються - більше - суб'єктивними чинниками,ніж об'єктивними. Бо зациклені в нашіх мізках,як певні програми. Ці програми ,постійно перезаписуються, в залежності від нашої звички - тобто - адаптаційних процесів в організмі. Адапійні процеси мають два чи три механізми.Це ,власне, психологічна звичка та фізична адаптація.
Що це таке. Психологічна звичка це коли ми звикаємо до чогось психологічно,без фізичних змін , наприклад - ми знаємо що чай гарячий -тому нам пече,від того що мозок приймає завеликі сигнали від сенсорів. Згодом ми звикаємо і сигнали притупляються. Паралельно - йде перебудова самих сенсорів. Вони грубіють та посилають слабші сигнали в мозок. Тому ми вже адаптовані можемо пити гарячіший чай ніж інші. В рази.
Так само і в небезпеці. Страх може продукуватись ще і фантазією. Або ,зовсім бути відсутнім якщо в людини нема уяви або власного досвіду в небезпеці. Страх може відступати під дією адреналіну,як вимикача, та алкалоїдів. А потім - наздоганяти , в спокої.
З насолодою ,майже - те ж саме. Це - антагоніст страху. І ці дві категорії сигналів ,є нашіми керівниками,як - машин.
Отже нами керують дві системи. Страху та насолоди. При тому що ,ми завжди , йдемо - від страху , в бік насолоди.
Але тут є й інший цікавий момент. Адаптація. Звичка бути на адреналіні,який п'янить, приводить теж до насолоди. Тому ми часто йдемо туди де страшно щоб отримати насолоду та задоволення. Це - війна,американські гірки, небезпечний вид спорту тощо.
Багато адреналіно-залежних в хірургії, в побуті- як у виді скандалістів, на роботі-де є небезпека чи інтрига, політиці,корупції та в криміналітету.
Таким чином ми бачимо механізм нашої поведінки. Що ми повністю собі не належимо. Як автомобіль від водія що тисне на акселератор.
А звідси випливає цікава річ. Карний Кодекс. Головні його статті написані таким чином щоб викликати ...страх. Перед покаранням та самим судовим процесом.
А як відомо - криміналітет - адреналінозалежний. Тому - страх покарання викликає в нього певне задоволення. Тому він звично й де в тюрму та там вже перепрограмовує інших-слабких,чинячи їм страхи,для власного задоволення. Живе на гроші суспільства тощо. Барижить з тюремниками.
Тільки одне це розуміння,механізму страху- робить нашу пенетенціальну систему -недолугою та смішною. В очах кібернетика.
Точнісінько те ж саме і в корупції. Чиновник має насолоду від самої дії злочину бо то є - адреналін що потрапляє йому в кров. Згодом він звикає і потребує збільшення дози. Починає красти більше. Адреналін відмикач страху-тому йому навіть не страшна смертна кара.
Але -смертна кара,всеж , дієва, на тих хто в спокої-тобто -накрав та поїхав відпочити. Тому страх НЕВІДВОРОТНЬОГО покарання - ще яксь може на нього впливати. Та не сильно. Бо корупціонер завжди діє в зв'язці з владою та законом.
Врешті-решт перемагає насолдода-як сигнальна система його благополуччя та його сім'ї. Він готовий йти на жертву собою,якщо впівмають, знаючи що його сім'я буде в безпеці та накормлена. А якщо вона ще й в ЄС та з рахунками на картках,живе на віллі то - тимпаче,він ніколи від цього не відмовиться.
Бо другим головним інстинктом є - продовження роду. Тобто - сім'я та його вилупки.
Як бачите - все просто. Наш світ схиблений відносно моралі але природній - відносно головних інстинків. А всі закони ,моралі тощо-пишуться щоб завуалювати шляхи до насолоди та продовження роду.
Тому слід наше буття винести за дужки КК та переводити на рейки кібернетики,яка все це пояснює ,з точки зору механіки та програм,а не законів,які не діють. Вірніше -вони діють тільки опосередковано, коли всі інші ,головні, інстинкти задовільняються.
Що -ще раз, нам доказує, що капіталістична система більш дієва та природня,тим що правдива та не містить зайвих психологічних бар'єрів що лишень заплутують просту людину.
Життя це як ліс,джунглі. Де дерева та кущі це - наші закони а ми -мисливці. Здобиччю являємось ми ,з вами, полюючи то на звірів то на самих себе, ризикуючи потрапити під власну кулю випущену в інший бік ,чи -кулю іншого мисливця.
І як би ми не перероблювали КК чи закони,людина завджи буде керуватись цими двома чинниками - страхом та задоволення,які між собою чимось пов'язані та мають вигляд двох берегів ,між якими протікає ріка нашого життя,яка постійно зміщується ,згідно нашіх звичок.
далі буде
- Громадянська спільнота
- Україна
- Побутові проблеми
- активист
- Освіта
0
0
1