28 травня, день сьомий

Jun 05, 2013 16:26



Прокинулись о шостій в палаті №3 хірургічного відділення Вільшанської районної лікарні. За годину палату кварцуватимуть (знищення всіляких бактерій) і треба було виселитись.





На радість ми живі здорові, але мали нагоду тут заночувати і прийняти душ, тому й погодились ночувати у лікарні. Прокидатись в палаті моторошно, мене аж підтошнювало від цього лікарняного запаху і капельниць навколо. От не люблю я лікарень, лиш раз в житті в п’ять років лежала в лікарні і маю не найкращі спогади…





Отож вчора після 20:00 ми приїхали в смт Вільшанка і відразу у лікарню, бо у Володі наривав палець на правій руці і ніякі мазі Вишневського і парення у соляній воді не допомагали. Приїхавши в лікарню, нам сказали, що хірурга вже нема, треба чекати до ранку. Але потім фельдшер вирішила таки поїхати по хірурга і за якихось 15 хвилин Володі вже розрізали палець, аби гній міг вийти. Від чого це в нього? Насправді від такої дурниці - кусок нігтя невдало відірвав і почався нарив. Слава Богу, лікарка все гарно зробила і ми вже були щасливі.





Але надворі саме смеркало і ми спитали чи можна поставити намет на території лікарні. На це пані Люба, що чергувала, сказала : «Нащо вам спати в наметі, як у нас є вільна палата? Можете без проблем тут заночувати. Та й душ у нас є.» Гріх було від такого відмовитись. Та ще й нам треба були розетки, щоб усе позаряджати.

А тепер знову повертаюся до ранку. Отож прокинулись, зібрались. Нам пропонували попити чай у їдальні, але лише від самої думки мене вивертало. Тому я категорично махала головою - ні. Вовчик був розчарований, але змирився.

Далі ми до 08:00 зачекали пані Любу, яка нас має відвести в місцевий краєзнавчий музей, бо їх смт виявилось дуже цікавим - тут проживає дуже багато болгарів. А ця пані Люба ще той кадр - дуже смішна і позитивна (до речі, окрім роботи в лікарні грає понад 15 років у місцевому аматорському театрі, зазвичай головні ролі).

Тьотя Люба - наш поводир


08:00 Вовчику роблять перев’язку і кладуть якусь «цілющу» мазь і ми рушаємо в місцевий музей. Вільшанський районний українсько-болгарський історичний музей ім.Івана Гуржоса виявився дуже гарним. Нам навіть екскурсію безкоштовну влаштували. Екскурсію з помітною гордістю за своє місто та цікавістю до своєї справи провела п. Надія.



Вона дуже багато говорила, але очі наші розбігалися на різні експонати, тому я мало що запам’ятала. В цьому музеї виставлено все: і миски, й горщики, і знаряддя праці, і одяг, і фото та історії визначних місцевих жителів-болгар, і ще купа всього.







Юля облизується на болгарську крайку








Нас попросили прикласти музейний одяг типу ми в ньму одягнуті для фото. І тепер ми як тридуріки)


Екскурсія тривала десь з годину.

На прощання запис-коментар в книзі відгуків музею


Потім ми обмінялися контактами і пані Люба вирішила нас повести до клубу, там нам співатимуть.

Першою співала Ольга Григорівна (1950 р.н.), яка знала цікаві весільні пісні, але наспівала декілька, бо всі інші має в зошиті, а зошит вдома в іншому селі.





Потім вона співала ще кілька пісень в два голоси з Раїсою Федорівною (1950 р.н.), а далі приєдналася Марія Григорівна (1931 р.н.), ну а пані Ольга побігла до праці.



Під кінець ще забігла болгарка п. Людмила Андріївна (1957 р.н.), яка нам наспівала кілька цікавих болгарських пісень.



На 11:00 прийшов цілий колектив жіночок «Чисті криниці» і баяніст на репетицію, вони нам і наспівала і потанцювали.









А далі все як годиться: частування гостей - цілий стіл накрили з ковбасою, молодою картоплею, «наполеоном», самогоном і «Кагором». І звісно ж, пісні.



Щойно скінчили у п’ятнадцять голосів співати нашу «Розову-бєрьозову» (її батьківщина - саме Кіровоградщина, тож тут її знали всі присутні), як подзвонила пані Люба, наш поводир (вона ще об одинадцятій пішла додому) і запросила до себе на борщ. Відмовити їй ми не могли, тож сердечно попрощалися з усіма в клубі і подалися до її будинку. Окрім борщу було ще купа всього і знову винце, але вже домашнє.









Потім прийшла її сусідка і вони нам трохи всякого смішного понарозказували.



На завершення було фото.



15:00 Рушили на село Добре, де живуть болгари і ще й досі спілкуються болгарською, але давньою, а не сучасною.
Тут нам співала бабуся Анна (1936 р.н.), дуже кумедна, маленька на зріст болгарка, яка мала двох чоловіків, і які й досі живуть близько біля неї. Наспівала нам гарних болгарських пісень. Ніяких цікавих історій не розказала.



Ночувалаи за селом Добрянка, цей вечір був дуже холодним.

Проїхали 31 км

Добрянка, Вільшанський музей, двоколісні хроніки, туризм, Добре, етнографічна експедиція, фольклор, болгари, велосипед. експедиція, позитив, Фолькнери, народні пісні, етнографія, веломандрівки, пісні, бабусі, Вільшанка, подорожі

Previous post Next post
Up