Бути готовим до відключення мобільного зв"язку

Jan 23, 2014 06:55

Originally posted by lovkyj_man at Бути готовим до відключення мобільного зв"язку
На Аллаха сподівайся, а верблюда прив"язуй. Що робити, якщо адміністрація України відключить мобільний зв"язок та заблокує доступ до інтернету? Ось мої поради, сподіваюсь старші товариші вдосконалять їх в коментах.

- Вам та вашим родичам, друзям треба мати екстрений план зв"язку між собою. В момент відключення мереж всі ви опинитесь в різних місцях, тому треба заранше домовитись як і де ви зустрінетесь, як обміняєтесь інформацією про свій стан. Важливо, щоби діти знали як діяти в такій ситуації -- вони не мають практики життя без мобільного зв"язку. Наявність  плану дозволить по можливості менше переживати за рідних.

- Якщо вся ваша родина живе разом, ви зустрінетесь вдома. В іншому випадку треба домовитись про
(а) місце збору та альтернативне місце збору (в родичів, друзів). Якщо діти не прийшли додому, буде відомо де їх шукати.
(б) час збору (одразу / ввечері в той же день, о такій-то годині / протягом тижня і т.ін.)

- Необхідно мати чітку домовленість на той випадок, якщо зустріч не відбудеться (запізнення, неможливість пересування і т.ін.) Наприклад:

* Зустрічаємось біля входу в метро станція така-то протягом години після падіння мережі. Якщо хтось не прийде, повторюємо спробу через кожні 30 хв. три рази по повних та половинних годинах (падіння мережі о 12:10 --> зустрічі починаються з 13:00, далі 13:30, 14:00, 14:30). Після цього не чекаємо, але в умовленому місці залишаємо записку.

* Дітям прийти додому і чекати батьків до 9-ї вечора. Після цього йти до надійних родичів таких-то.

* Приїдемо до рідних протягом 3-х днів з моменту відключення, вранці з 8:00 до 9:00. В разі відсутності вони мають залишити для нас записку.

- Зворотній зв"язок. На випадок якщо ви розминетесь в часі і не зможете зустрітись, треба домовитись як залишити повідомлення про те, що Ви зробили спробу зустрічі і з Вами все нормально. Таким повідомленням може бути записка або умовний сигнал - прив"язана стрічка, вирізане повідомлення на дереві, фарба на стіні і т.ін.
     На випадок якщо Ви не лише не можете прийти на зустріч вчасно, але й взагалі не зможете прийти, варто мати домовленість про інше місце, де буде залишено повідомлення (робота, записка на стовпі в домовленому місці, спільний знайомий). Там Ваші друзі зможуть перевірити, чи залишили Ви їм якусь вістку.

- Будь-які повідомлення мають орієнтуватись на те, що наступний зв"язок може відбутись лише через кілька днів. Неправильно: "Був, нікого не застав, Вася". Правильно: "Я в порядку, їду до Микитенків, якщо їх немає залишу записку біля їх під"їзду, наступна зустріч тут через 2 дні о 12:00 і далі по повним годинам три рази"

- Можливо варто обмінятись копіями ключів від дому з надійними людьми.

На випадок більш м"яких відключень:
https://www.facebook.com/naz.ggg/posts/10203223103762357?stream_ref=10
кілька рекомендацій щодо використання мобільних тим, хто дуже турбується за свою безпеку.

http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/51083/Dyktatura_nastupaje_Jak_zahystyty_svoju_poshtu_i
Диктатура наступає. Як захистити свою пошту і розмови в інтернеті. Ази безпеки. Обхід блокування сайтів.

http://imi.org.ua/bezpeka/spravochnik-po-bezopasnosti/
Підбірка по безпеці в інтернеті. Захист змісту телефонних дзвінків, чатів, анонімність в інтернеті

http://www.facebook.com/ozeriansky/posts/782093798472234
http://vova-comment.livejournal.com/140183.html
Як заходити в Facebook в разі блокування цього сайту провайдерами

корисне, революція, назбиране, опір, зв'язок

Previous post Next post
Up