Донецький апеляційний Адміністративний суд залишив чинним рішення Донецького Окружного адміністративного суду про визнання незаконним указу президента України Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.
"Всі апеляційні скарги залишити без задоволення. Рішення (Донецького Окружного адміністративного суду) залишити без змін", - йдеться в рішенні суду, повідомляє
"ОстроВ".
Нагадаємо, В.Ющенко 22 січня 2010 оголосив про присвоєння Бандері посмертно звання Героя України. Цей указ був оскаржений донецьким адвокатом Володимиром Оленцевичем у Донецькому окружному адміністративному суді. Суд визнав указ Ющенка незаконним, прийнявши аргументи, що Степан Бандера не може бути Героєм України, адже не був громадянином цієї країни.
Це рішення оскаржили понад двадцять осіб, у тому числі третій Президент України Віктор Ющенко, голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок, і Степан Бандера-молодший (онук). З 23 апелянтів на винесенні рішення суду був присутній тільки один, а представники Тягнибока і Ющенка на суд взагалі не були.
А тепер запрошую в кінозал для відновлення історичної пам'яті.
Степан Бандера. Ціна свободи.
You can watch this video on www.livejournal.com
До 100-ліття від дня народження Степана Бандери творчий колектив під керівництвом президента Національної телекомпанії України зняв цей фільм, автором ідеї та меценатом якого є народний депутат України Віктор Швець.
Фільм знімався у багатьох країнах світу, в пам’ятних “бандерівських” місцях, зокрема на Стрийщині, звідки походить родина Бандери.
До створення картини було залучено українських істориків, зокрема Ярослава Грицака, Ярослава Сватка, Івана Патриляка, закордонних - Тимоті Снайдера, Тараса Гунчака (США), Гжегожа Мотику (Польща), Олександра Гогула (Росія-Німеччина). Використано праці, спогади Степана Бандери, кінофотоматеріали.
Своїми міркуваннями про життя і діяльність Степана Бандери у фільмі поділились голова Проводу ОУН Андрій Гайдамаха, президент благодійного фонду “Літопис УПА” Микола Посівнич, син Головнокомандувача УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич, рідна сестра провідника Оксана Бандера, його онук Степан Бандера.
Автори фільму прагнули розповісти про великого українця - Степана Бандеру - в контексті історичних реалій тих часів. “Сьогодні постать Степана Бандери викликає шквал емоцій - позитивних і негативних, - зазначив онук провідника ОУН. - Власне емоцій забагато, а фактажу замало.
Хотілося б запропонувати об’єктивну інформацію про Степана Бандеру, його родину, соратників. Щоб кожен мав можливість зробити свій висновок про цю історичну постать”.
Степан Бандера наголошував, що український націоналістичний рух не має нічого спільного з фашизмом, нацизмом або соціал-націоналізмом: “Український націоналізм бореться проти імперіалізму, тоталітаризму, расизму і всякої диктатури.
Ім’я українського націоналіста є співзвучним з українським патріотом. Я готовий боротися за свободу свого народу, жертвувати для нього все, навіть життя”.
Знімальна група має ще багато не використаного у фільмі матеріалу, зазначив Віктор Швець, тож можливе створення нових картин. Народний депутат також фінансово підтримав ремонт садиби-музею Степана Бандери у селі Воля-Задеревацька на Стрийщині, облаштування класу провідника у місцевій школі.
(За матеріалами газети "Високий замок")