Авторський тур Романа Маленкова.
Те що близько, завжди залишаєш на потім, навіть якщо знаєш про нього. А чи знаєте ви, що під Києвом мешкав у своєму маєтку автор крейсера «Аврори» Ксаверій Ратник, а будинок у нього був ну зовсім як крейсер; чи знаєте ви, що навколо Києва розташована найпотужніша в 20-30-ті роки минулого століття фортеця в світі; чи знаєте ви, що скульптором Будинку з химерами був зовсім не Городецький, а Еліо Сала, й що він же прикрашав розкішний костьол у Фастові; чи знаєте ви, як варять сучасне й традиційне пиво??? Відповіді на ці та інші питання ви отримаєте під час нашої подорожі.
Маршрут: Київ - Віта Поштова - Борова - Кожанка - Фастів - Томашівка - Білогородка - Київ
У 1929-1935 роках Сталін збудував навколо Києва потужну фортецю - Київський укріплений район (КиУР). На той час це була найпотужніша фортеця у світі. КиУР охоплював Київ напівколом, спираючись флангами на р. Дніпро. На півдні частина дотів була вписана в залишки стародавнього "Змієвого валу". Загальна протяжність переднього краю Київського укріпрайону склала 85 кілометрів, глибина оборонної смуги - до 5 км. Всього було побудовано 217 довготривалих вогневих (огневых) точок (ДОТів). І саме в цю фортецю, яка в 1941-му була вже далеко не найпотужнішою, вперлися німецькі війська під час наступу… Із ДОТів цілими збереглося не багато, але й ті що є, на жаль, не користуються належною увагою туристів, а серед них же є справжні міні-цитаделі, із багатьма кулеметними казематами та розгалуженою системою підземних галерей. Зокрема такі доти збереглись у Віті-Поштовій та у Білогородці - доти типу міна. У них зараз проводять квестові ігри, знімають фільми (у Білогородці, в доті 402 знімали укрхорор «Штольня»). Їх ми і відвідаємо, як одні із самих ефектних фортифікаційних споруд ХХ століття. А ще ми побачимо гайдамацьку церкву у Кожанці, козацький дерев’яний храм у Фастові, фастівський костьол - один із найгарніших в Україні (його декорував автор скульптур Будинку з химерами - Еліо Сала).
8:00 - Виїзд із Києва
8:30 - Прибуття в село Віта-Поштова, огляд ДОТу № 100 та його підземних галерей (при собі мати ліхтарик).
10:00 - Прибуття в село Борова., огляд маєтку генерала Ксаверія Ратника (інженера-судобудівельника, автора крейсера «Аврори», нижче фото
Івана Бикова).
10:50 - Прибуття у село Кожанка, огляд старовинної дерев’яної (гайдамацької) церкви, яка є пам’яткою національного значення (збудована у 1758 році).
11:50 - Прибуття у Фастів. Огляд Воздвиженського костьолу (вважається одним із найгарніших в Україні), дерев’яної козацької церкви (1740 р.); екскурсія на
пивоварню Зіберта із дегустацією (відповідно до часу можливо після обіду).
14:30 - Обід.
15:30 - Прибуття у село Томашівка, огляд чоловічого монастиря в маєтку Хоєцьких, огляд старовинного водяного млина на річці Ірпінь.
17:30 - Прибуття у село Білогородка. Огляд валів літописного Білгорода, огляд ДОТу №402 («Штольня», при собі мати ліхтарик).
19:00 - Повернення до Києва
Місце збору групи: Майданчик біля станції метро "Палац Україна"
Місце та час завершення: Метро "Виставковий центр"
Вартість туру: 350 грн/особа
У вартість включено транспорт (комфортний мікроавтобус), екскурсійний супровід по всьому маршруту, дегустація. вхідні квитки, обід.
Кількість учасників в групі: 7-8.
Реєстрація:
dobre.poixaly@gmail.com переглянути календар мандрівок на літо