Glendix: Plan 9 на ядрі Linux

Jun 18, 2011 21:27


Сьогодні я хочу прорекламувати ще одну оригінальну, на мою думку, спробу створення операційної системи: Glendix. Ддя довідки: назва, що звучить дещо дивно (принаймні для мого вуха), походить від імені Glenda - так зветься маскот Plan 9, мінімалістичне симпатичне звірятко, яке можна бачити нижче поряд з Туксом.

.

Суть ідеї полягає в тому, що, як десь глибоко в душі вірить Торвальдс, Linux - це все-таки ядро, при якому зовсім не обов’язково тримати GNU userspace (поки що з відносно-успішних відносно-підтверждень цього факту можна назвати хіба що Андроїд, там нативний юзерспейс постарались звести до мінімуму і сховати за своїми інтерфейсами, нещадно обгризши; хоч, чесно кажучи, основний механізм обміну інформації між ядром і юзерспейсом, файлова система, з самого початку був заточений саме під GNU, тому навряд чи його гнучкості вистачить на кардинальні зміни). Тут же, в дистрибутиві Glendix, має місце спроба замінити весь юзерспейс на утиліти з Plan 9, відповідно підпилявши ядро, додавши в нього netfs, xorgfs та інші породження Plan 9, включно з її системними викликами (я не експерт у системних викликах Plan 9, тому сказати щось з цього приводу не можу).
Проект жив відносно активним життям наприкінці 2008-ого і на початку 2009-ого, останні коміти були півтора роки тому. Не знаю, що стало причиною його кінця, можливо, просто звичне опенсорсне охолодження інтересу (іскра загасла, не встигла розгорітись), можливо, лінукс таки виявився недостатньо гнучким для такої операції. В будь-якому випадку жаль.

linux, ядро, lowlevel, ОСекритика, цвинтар ідей

Previous post Next post
Up