Чим довше я живу, тим більше переконуюсь, що при бажанні будь-яку свою ідею уже можна знайти реалізованою. Я досить довго подумував про своє Лісп-середовище на голому залізі (це при тому, що поки що я тільки підійшов до установки IDT на C і мій рівень в інтерпретаторах приблизно на тому ж рівні).
Моїм сьогоднішнім охрінінням став
Movitz. Скачавши образ дискетки і завантаживши її, я побачив до болю
знайомий чорний екранчик і скептично подумав: «Ну-ну, real mode, i8086 і клон muLisp?». Але чим далі я розбирався, тим далі відпадала моя щелепа.
Насамперед, ця штука працює таки в цілком сучасному (хай і для i386) захищеному режимі (отже, здатна до повноцінного керування пам’яттю та захисту ділянок на рівні заліза, нагадує щиро ваш К. О). По-друге, виявилось, що це не просто інтерпретатор якогось доморощеного Ліспа, а таки саморобний компілятор (точніше крос-компілятор, компіляція системи відбувається засобами Movitz, але не у самому Лісп-середовищі), і досить визначеної мови - підмножини ANSI Common Lisp (хоч, наприклад, defclass скористатись не вийшло) із повноцінною динамічною типізацією (але, як заявлено в документації, досі немає хорошого сміттєприбиральника).
На жаль, проект приблизно три роки не подає ознак життя (останні коміти в git були навесні 2008-го, втім, канал irc #movitz функціонує і навіть не порожній). Буду копатись далі.
upd: сабж явно відрізняється підвищеним процесорним апетитом, на щастя, їсть тільки один процесор.