На початку грудня 2014 на особисте прохання Арсена Авакова президент України Петро Порошенко своїм указом дав українське громадянство бійцю батальйону "Азов", громадянину Росії та Білорусі Сергію Коротких з позивними "Боцман" і "Малюта". Зараз Сергій Коротких є керівником Служби безпеки "Національного корпусу" і близьким другом очільника Нацкорпусу Андрія Білецького.
І все було б нічого, якби не дуже строката біографія нашого "героя". Сергій Коротких народився в
Тольятті (Росія), але згодом переїхав із батьками в Білорусь. З 1992 по 1994 рік служив у білоруській армії в розвідувальному батальйоні. Після служби в армії вступив до школи
КДБ, де провчився два роки. Після цього Сергій Коротких - Малюта долучився до Білоруської регіональної організації "
Русское национальное еднинство" (РНЄ), де став керівником служби безпеки. За словами самого Коротких, "
Русское национальное еднинство" тоді було субкультурою, яка намагалася стати політичною організацією, а гроші на діяльність заробляла рекетом, "
кришуванням" ринків, перегоном крадених автомобілів та охороною заходів та об'єктів церковних структур. В організацію його привів Валерій Ігнатович - його родич і друг, засуджений у 2002 році на пожиттєве ув'язнення за вбивство п'яти людей і викрадення та вбивство журналіста
Дмитра Завадського. ... Як вам для початку?
Протягом другої половини дев'яностих років Сергій Коротких встиг повоювати на боці сербів на території колишньої Югославії, а також побувати в Чечні (з метою "військового туризму", як говорить сам Короткихі) разом зі своїм родичем Валерієм Ігнатовичем. Обидва були приписані до російської бригади ГРУ в Моздоку.
Після арешту Bалерія Ігнатовича у 2002 році в Білорусі і розгрому "Российского национального единства" Сергій Коротких перебирається з Білорусі знову в Росію. Там він разом з російським неонацистом Дмитром Румянцевим засновує організацію "Национал-Социалистическое общество" (НСО). Суспільство проголошувало своїм завданням створення в Росії націонал-соціалістичної партії для побудови російської національної держави на основі націонал-соціалістичної ідеології. Це була епоха так званого "керованого націоналізму" - проекту, який пов'язують з ім'ям Владислава Суркова і Дмитра Рогозіна. Однак, з плином часу "керовані" стали некерованими і перетворилися в банди озброєних екстремістів. Так, наприклад, на рахунку НСО-Північ, найбільш радикального крила організації, одним із творців якої бу Сергій Коротких, 27 вбивств і більше 50 замахів.
У моді цих нацистських організацій з'явилися показові розправи над "ворогами" російської нації. Ці розправи знімались на камеру. У 2015 році, коли Сергій Коротких вже був в Україні і український паспорт лежав у його кишені, ізраїльський режисер Владі Антоневич випустив документальний фільм "Кредит на вбивство" про російське нацистське підпілля, над яким він багато років працював під прикриттям, втілившись в ультраправе середовище у Росії під виглядом американського журналіста. У вбивствах безпосередньо брали участь неонацисти "Тесак" Марцинкевич, "Малюта" Коротких і Дмитро Румянцев, він же тоді офіційний лідер НСО.
Українська епоха епоха Сергія Коротких - Боцмана. Навесні 2014 року він переїхав в Україну, воював у складі батальйону «Азов». В грудні 2014 року отримав українське громадянство.
У 2015-2017 роках керував відділом охорони об'єктів стратегічного значення при Департаменті Державної служби охорони при МВС України.
Згідно з декларацією за 2015 рік, Сергій Коротких купив собі у Києві дві квартири, літак Л-39 "Альбатрос" та мав у наявності загалом близько мільйона доларів
Сергій Коротких поступово стає одним з публічних облич "Азовського руху", регулярно виступає у медіа від партії "Національний корпус".
І на завершення! Українські журналісти Едуард Чекин і Даріас Богуцький передали президенту країни Володимиру Зеленському матеріали власного розслідування вбивства журналіста білоруського походження Павла Шеремета. Вони переконані, що організатором вбивства журналіста є азовець Сергій Коротких - Боцман.
Це сталося після звіту голови Національної поліції Сергія Князєва в Офісі президента 23 липня 2019 року. "Для вас багато буде ясно", - заявив Чекин, передаючи документи Володимиру Зеленському.
Ростислав Демчук,
за результатами журналістських розслідувань