ЗАХВАТНИЧЕСТВО МОСКОВИТА
[1] Внешние проявления московского захватничества (агрессии) объясняются захватнической политикой московитов (царей и правителей). Но необходимо глубже изучить внутренние импульсы, узнать сам источник московского захватничества, увидеть те глубинные силы, которые порождают и подживляют его. Таких сил несколько.
Московия
(
Read more... )
1690 - «Анафема» Московського собору на «киевскія новые книги» П.Могили, К.Ставровецького, .Галятовського, Я.Барановича, А.Радивиловського, І.Славинецького, написані староукраїнською мовою (в Московії на той час взагалі книжок не друкували, книжки палили, а друкарів переслідували за «чаклування»)
1708 - зруйнування гетьманської столиці Батурина, пограбування багаторічного культурного надбання І. Мазепи (досі не повернене з Москви)
1718 p. - Московити спалили архіви та книгозбірню Києво-Печерського монастиря (збиралися понад 700 років), яка витримала навали монголів, поляків, татар
1750 р. Після скасування Канцелярії міністерського правління малоросійських справ у м. Глухові з неї вилучені та перевезені до Росії справи таємного діловодства. Документи архіву Запорозької Січі, знайдені під час "розорення Січі генерал-поручиком Текелією у скрині під престолом січової церкви", опинились у Московському відділенні загального архіву Головного штабу.
1780 р. - Спалення книгозбірні Києво-Могилянської академії, що збиралася понад 150 років і була однією з найбагатших бібліотек Руси-України.
1833 p. - Московські солдати за наказом з Петербурга в один і той же день в усіх мечетях Криму конфіскували всі письмові документи, книги, історичні манускрипти татарською, турецькою та арабською мовами, серед яких було багато матеріалів, що стосувалися Руси-України та її відносин з південними народами. На центральних площах запалали багаття
1864 р. Тисячі пудів архівних матеріалів вивезли до Москви після судової реформи 1864 року. Згідно з обіжником Міністерства юстиції від 3 грудня 1866 року туди потрапила велика кількість документів ліквідованих установ із Волинської, Київської, Катеринославської, Подільської, Херсонської та Чернігівської губерній
1914 - указ Миколи Другого про скасування української преси; заборона в окупованих російською армією Галичині та на Буковині вживання української мови, друкування книг, газет, журналів українською мовою; розгром товариства «Просвіта», зруйнування бібліотеки Наукового товариства імені Шевченка; депортація тисяч українців до Сибіру
1915 р. - Відступаючи під натиском австрійсько-німецьких військ, московські окупани, як справжні ординці, вивозили з України мистецькі та культурні цінности, виганяли українців з осель, палили комори, оселі, збіжжя, знищували посіви, забирали худобу - перетворювали Україну на випалену землю.
...
Reply
24 травня 1964 - умисний підпал Публічної Бібліотеки АН УРСР у Києві; протест громадськості (самвидав-матеріал «З приводу процесу над Погружальським»)
26 листопада 1967 і 14 грудня 1967 - умисні підпали Видубицького монастиря в Києві
Літо 1971 - нищення могил українських січових стрільців на Яновському цвинтарі у Львові
Reply
вы патриот Австрии? потому что "заборона в окупованих російською армією Галичині та на Буковині " потому что по другому эту ахинею не объяснить. Очень переживаете о том, что Россия оккупировала австрийские земли?
Расскажите лучше нам как как укры вырыли Черное море, а злые москали унижали и уничтожали украинский народ так, что территория Украины и расселения украинцев под властью москалей стала в несколько раз больше той, которая была после Перяславской Рады.
Reply
А зачем? В тексте уже кое-что есть. Усваивайте азы.
"Тренируйся на кошках" (с)
Reply
Reply
Leave a comment