Південь Рівненської/північ Хмельнцької. Така от поїздка :)

Nov 01, 2017 16:35

Від цієї поїздки я нічо не очікував особливо. Навіть вирішив сам поїхати, щоб нікого не діставати нудотою, але я помилився ( Read more... )

Хмельницька обл, подорожі, Рівненська обл

Leave a comment

olga_kulaj November 15 2017, 21:14:28 UTC
На жаль, так. Я багато думала про те, чому наш менталітет так відрізняється від європейського, і причини не лише в 300-літньому пануванні Росії. невідомо, якими були українці до нього.
Є й цілком природні причини: сировина для будівництва. В них (маю на увазі Іспанію, Францію, тобто, де була найбільше) - камінь, це на віки або й на тисячоліття. В нас (і в росіян) - дерево, яке гниє або горить. Більше ста років рідко зустрінеш дерев"яну будівлю.
Тому звикли робити на тяп-ляп. Тому й не цінують старовину, бо її мало, до неї не звикли. А їдеш по Валенсійщині - мало не в кожному селі на горі фортеця, або міні-фортеця, або башта.
А недавно, я перебуваючи в Іспанії, нарешті дізналась те, що мене давно цікавило: хто й навіщо будував тераси в горах, як тут на фото 33 і 40 http://olga-kulaj.livejournal.com/90418.html . Розумію, коли там ростуть оливкові сади чи ще щось, але чому вони є в дрімучих лісах? Розказав мені кубинець,який живе там 16 років, а до цього 9 років жив у нас в Чернігові (дружина в нього - наша). Виявляється, будувалося ще ДО 12 століття, коли маври правили, там було інтенсивне землеробство, а не ліси. Забула в нього запитати, але здогадуюсь, що й мощення гірських стежок такого ж віку.
Що в нас є до 12 століття? Ну в нас, в Чернігові, деякі храми і печери, в Києві трохи...
От і різний світогляд. В нас дуже багато людей живе за принципом "після нас - хоч потоп", при цьому, маючи дітей, а то й онуків, і начебто дбаючи про них...

Reply


Leave a comment

Up