MUSE in Kyiv. It was epic

May 25, 2011 13:11

«It was epic», - писали мьюзери на плакатах, щоб подякувати улюбленій групі за концерт у Києві. Інакше і не скажеш. 24 травня 2011 відтепер можна вважати червоним днем календаря - цього дня Muse тріумфально повернулися в Україну.



Концерт почався з розмашистої «Exogenesis: Symphony Part 1 (Overture)». Звук - м'який і об'ємний. З перших нот розумієш, як скучив народ за Палацом Спорту після всіх збочень у МВЦ. Адже раніше всі проклинали ПС.

image Click to view



Далі забомбили... «Uprising», «Supermassive Black Hole», «Map of the Problematique» - ну все, понеслося. Натовпі не потрібен був розігрів - вони і так розігрівалися чотири роки в очікуванні цього вечора. Люди стрибали, плескали (іноді навіть надто прискорено, випереджаючи темп треків і збиваючись з ритму), співали, посміхалися і пдуріли.



Чи не після кожної другої пісні Muse за традицією видавали «драйв» - потужні інструментальні джеми, які зводили з розуму і добивали глядача остаточно.

Позаду, на екранах раз у раз показувалася крупним планом когось з учасників Muse в режимі прямої трансляції - на радість всім, хто розташувався далеко від сцени і хотів розглянути деталі.

«Спасибо, Киев» (нажаль не "дякую"), - вітається Метт Белламі. Чотири роки тому було «Спасибо большое», але яка, по суті, різниця.

На «Map of the Problematique» Метт і Кріс змінюються позиціями - на сцені розставлено досить моніторів і мікрофонних стійок, щоб у хлопців був вибір. Гріх не скористатися правом рокіровки, щоб роздратувати протилежний фланг залу. Так що люди, що розташувалися навпроти Кріса, змогли розглянути зблизька і Метта.

Як перепочинку після низки бойовиків - хоровий спів «Guiding Light» під прицілом величезним променів сценічного світла і захоплення від значного гітарного соло в дусі Queen.

Пісня «Hysteria» на концерті в Києві виправдала свою назву - це була дійсно істерія. Коли такий драйв виходить зі сцени, спробуй тільки не заспівати разом з Меттом. Хоча б рядок «I want you now», здавалося, кричали всі без винятку.

Одна з найбільш очікуваних пісень концерту - «Citizen Erased». Muse не виконували її в Києві в минулий раз, і, тим не менш, це дуже гідне «м'ясо» в репертуарі групи.



Саме з цієї причини в сетлисті з'явилася не тільки «Citizen Erased», але і зовсім вже раритетна (за мірками туру) «Megalomania», похмура пісня, яку Метт виконав на роялі, налаштованому під орган.

Після м'якого першого куплета, приспів «Євразії» вривається на контрастної гучності - наживо ця композиція постає в новому світлі.

Зіграли в цей вечір і розслаблену інструменталки «Nishe», що увійшла в 2000 році в сингл «Unintended». А перед «Undisclosed Desires» Метт на час покинув сцену, за традицією залишивши Кріса і Домініка для виконання «Helsinki Jam» - забійній інструменталці.

image Click to view



«Undisclosed Desires» звучала, здавалося, тихіше всіх інших пісень концерту. Метт грав на гітарі, а основний упор був зроблений на яскраві лазери, світло яких перетворив далекі сектору Палацу Спорту в рій різнокольорових мух. Під час цієї пісні варто було озирнутися і подивитися на це яскраве видовище.



Повертаючись на пару місяців тому: на грунті підготовки до концерту в Києві, в соціальних мережах організувався новоявлений фан-клуб Muse. Шанувальники, зокрема, сміливо вирішили влаштувати наконцерте ряд флешмобів.

Було вибрано кілька акцій, але майже всі вони, на жаль, пройшли безуспішно і недостатньо масово. Кількість плакатів (око з одного боку під «Resistance» і напис «It was epic» для закінчення концерту) явно поступалося фанатської підготовці на грудневому концерті 30 Seconds to Mars. Зате шанувальники могли роздивитися і здалеку розпізнати побратимів по цих плакатів.

Усвідомлення того, що ти не один, завжди обнадіює. Люди з плакатами виявилися не тільки в першій фан-зоні та прилеглих секторах, але навіть у найвіддаленіших куточках Палацу.

Зате флешмоб з дисками, які потрібно було підняти в повітря під час «Starlight», група оцінила. Домінік випалив щось у дусі «Шкода ми не можемо підписати зараз ці диски». До речі, ударник взагалі намагався вести зв'язну бесіду з українськими шанувальниками (у той час як Метт обмежувався репліками на кшталт «спасибі, Київ»). От тільки люди в залі кричали так голосно, що через дзвін у вухах мало хто розумів, про що говорить барабанщик Muse.



Перед «Time Is Running Out» Метт грає на гітарі кавер на американську фолк-пісню «House of the Rising Sun» (найбільш відому у виконанні The Animals) - зал співає струнким хором. Також голосно й доладно публіка співає і підведення до першого приспіву «TIRO».

Апофеоз основній частині концерту - вибухонебезпечна композиція «Stockholm Syndrome» з її забійними соло і пафосними приспівами. На фінальних джемах після пісні Белламі розійшовся настільки, що різко і високо жбурнув гітару в бік декорацій. Інструмент приземлився недалеко від Домініка.

Біс почався з прохання Ховарда запалити екрани мобільних телефонів (та вже, часи запальничок пройшли, напевно, ще з групою Scorpions). Те ж саме барабанщик Muse просив зробити і в 2007 році, але на цей раз відгукнулося значно більше людей. У залі навіть стало світліше від кількості мобільних вогників. Завдяки цьому, «Soldier's Poem» стала найсвітлішою і душевної піснею концерту.

Наступний номер - «Take a Bow». Зелені лазери нагнітають атмосферу. За розмахом відчуття таке, ніби зараз ми будемо зустрічати велику інопланетну делегацію - вона ось-ось приземлиться десь над Палацом Спорту.

image Click to view



Під феєричну «Plug In Baby» по залу розлетілися величезні кулі - багаторічна традиція концертного життя Muse. Народ із задоволенням кидався цими кулями під час пісні і ще довго після її закінчення, поки, не лопнули останню кулю і найспритніші не розтягнули її залишки по кишенях.

Для виконання останньої пісні, Метт повернувся на сцені у ... ВИШИВАНЦІ, що подарували українські прихильники! Ось воно, щастя фаната!



Кріс заводить на губній гармошці мотив Еніо Морріконе з фільму «Одного разу на дикому заході», потім викидає гармошку в зал, і Muse дарують Києву останню порцію драйву - «Knights of Cydonia», пафосну баладу про доблесть і справжніх переможців.

Під цю пісню люди влаштували запаморочливі стрибки - зібрали останні сили і стали стрибати що є сили. «No one's gonna take me alive», - кричить Київ разом з Меттом з останніх сил.

На фінальному акорді сцену накрив величезний стовп диму - яскрава крапка.

Публіка вдивляється у задоволені обличчя Метта, Кріса і Домініка, намагаються запам'ятати кожну їх емоцію, адже наступна зустріч з групою відбудеться так не скоро. Музиканти махають глядачам, дякують за концерт і йдуть.

Це відбулося. Muse відгриміли в українській столиці вдруге і знову показали нашим глядачам високий клас. Після такого виступу можна погодитися, що Muse - одна з кращих концертних груп планети.

24 травня 2011, Київ, сетліст:
1. Exogenesis: Symphony Part 1 (Overture)
2. Uprising
3. Supermassive Black Hole
4. Map of the Problematique
5. Guiding Light
6. Hysteria
7. Citizen Erased
8. Nishe
9. United States Of Eurasia
10. Megalomania
11. Helsinki Jam
12. Undisclosed Desires
13. Resistance
14. Starlight
15. Time Is Running Out (House of the Rising Sun Intro)
16. Stockholm Syndrome

Біс:
17. Soldier's Poem
18. Take A Bow
19. Plug In Baby
20. Knights of Cydonia (Man With the Harmonica Intro)



ukraine, мрія, концерт, музика, звіт, kyiv, Палац Спорту, відео, Україна, шок, відпочинок, Київ

Previous post Next post
Up