Важливість батьківського прийняття для дитини

Jan 13, 2022 22:13





Повне прийняття батьками особистості дитини дозволяє їй максимально реалізувати свій потенціал

Багато батьків вже з народження дитини думають про те, ким вона стане в житті. Можливо, ви мріяли про те, що ваш син стане зіркою футболу, а донька - великим ученим. Але потім виявилося, що синові зовсім не подобається спорт, а донька не виявляє інтересу до навчання.

Рано чи пізно багато з нас розуміють, що в реальності наші діти відрізняються від того образу, який ми малювали у своїй уяві. Усвідомлювати це дуже сумно. Нам важко відмовитися від своїх ілюзій з приводу майбутнього наших дітей.

Щоб зрозуміти схильності й бажання вашої дитини, вам буде потрібен час. Але коли вам це вдасться, ви зможете прийняти й полюбити її по-новому, тому що тепер ви ясно побачите, ким вона є насправді.

Виховуйте дитину відповідно до її схильностей, а не ваших очікувань. Цей урок повинні засвоїти всі батьки. Сприйняття дитини - це основа її виховання та зміцнення зв'язку з нею. Сприймаючи дитину, ви вчитеся взаємодіяти з нею найбільш ефективно.

Говоріть з дитиною однією мовою

Незалежно від того, наскільки погану поведінку виявляє ваша дитина та наскільки це вас турбує, важливо навчитися взаємодіяти з нею. Подумайте, що потрібно змінити у вашому спілкуванні. Якщо ви вважаєте, що вона не сприймає те, що ви їй говорите, можливо, ви просто розмовляєте з нею різними мовами. Вас це засмучує, і ви думаєте: «Я все кажу правильно, це вона мене не розуміє». І з часом таке нерозуміння тільки наростає, адже не налагоджений зв'язок означає, що дитина теж не змінює свою поведінку.



Дуже важливо, щоб батьки говорили однією мовою з дитиною. Інакше вона не зможе правильно зрозуміти ваші слова. Якщо ви не знайдете спільної мови, навряд чи ви зможете встановити міцний та близький зв'язок. Завдання батьків - налагодити з дітьми довірливе спілкування, чітко пояснити свої очікування й наслідки у випадку поганої поведінки.

Розглянемо основні рекомендації з приводу того, як виховувати дитину, враховуючи її особистісні риси.

Рекомендація № 1. Знайдіть правильний підхід до дитини

Усвідомте для себе, яку поведінку ви очікуєте від дитини, у чому її потреби, як найкраще з нею спілкуватися. Можливо, їй складно запам'ятовувати інформацію, і доручення їй потрібно давати у вигляді покрокових інструкцій. Можливо, вона - візуаліст, і пояснення за допомогою картинок або графіків для неї ефективніші, ніж усні вказівки. Багатьом дітям необхідно, щоб ви проводили з ними велику кількість часу, а деяким потрібно більше уваги, ніж іншим. Це не добре й не погано - в цьому полягають особливості дитини.

Дійте за планом: спочатку проводьте багато часу з дитиною, а потім поступово мотивуйте її виконувати ті чи інші дії самостійно. Наприклад, якщо ваша дитина неорганізована, в її кімнаті, ймовірно, коїться безлад. Обладнайте її кімнату так, щоб вона легко запам'ятала місця, де повинні знаходитися ті чи інші речі. Також обмежте для дитини кількість іграшок, щоб вони не створювали безладу в кімнаті. Старша дитина може проявляти незалежність і впертість, не слухати ваших переконань. Поясніть їй, якої поведінки ви від неї чекаєте. Розкажіть, що в її поведінці вам не подобається, а також які наслідки її чекають, якщо вона буде продовжувати поводитися подібним чином. Після цього стійте на своєму: ви чините так, тому що так дитина найкраще зрозуміє ваші слова. Всі діти різні, і до кожної дитини потрібен індивідуальний підхід.

Рекомендація № 2. Спостерігайте за дитиною

Коли ви зрозумієте схильності й особливості дитини, ви зможете спілкуватися з нею більш ефективно. Дитина частіше стане ділитися з вами своїми думками. Іноді такі моменти настають, коли ви до цього абсолютно не готові (наприклад, дитина може сказати вам, що ніколи не любила грати в футбол, але робить це заради батька). Ви можете дуже здивуватися тому, що розповість вам ваша дитина (наприклад, вона може сказати, що їй подобається сільське господарство, хоча ви завжди жили в місті). Не упускайте такі моменти, слухайте свою дитину - це слушна нагода краще зрозуміти її особливості та приховані таланти.

Дале буде - bit.ly/3rOa1F5 #батьки #виховання #діти

#батьки, #діти, дети, #виховання

Previous post Next post
Up