В своєму розумовому пошуку кореневих причин загнивання України я постійно відчуваю брак гуманітарної освіти і кількості прочитаних книжок по темі. Однак, буду пробувати далі.
Минулого разу я докопався до одної з кореневих причин - гіпер-індивідуалізму. Другою такою причиною є гіпер-матеріалізм. Гіпер-матеріалізм - це коли в системі цінностей та
(
Read more... )
Цікаво-нецікаво зовсім не є коренем. Ходіння до стоматолога чи порятунок собаки з палаючого будинку зовсім не є цікавими, але дуже міцно мотивованими вчинками. Якщо задуматися, де корінь, то коренем є свобідна воля людини, яка в остаточному підсумку вирішує, що я робитиму, а що ні. Вона досі є загадкою для фізіологів та філософів. Коли ж я говорю про "матеріалістичну мотивацію", я маю на увазі високорівнневий комплекс звичок, цінностей, схильностей, як набутих, так і вроджених. Я свідомо абстрагувався від нижчих рівнів, в які ти намагаєшся зануритися, і свідомо не намагаюся їх пояснити. Редукціонізм, на жаль, не працює в таких випадках. Мені цілком достатньо, що люди (мої читачі) мають холістичне уявлення таких понять "матеріалізм", і здатні оперувати ними, навіть якщо їх неможливо з математичною точністю визначити. До речі, якщо колись зацікавишся юриспруденцією (я нею цікавлюся на примітивному рівні), то тебе здивує, наскільки розмито і неточно визначені терміни в юриспруденції, наскільки багато важливих понять насправді полишено на людське судження - аж дивно, що ця система працює!
Reply
"Ходіння до стоматолога" - це вже не метод пряника "цікаво-нецікаво" - то є метод батога (чим далі відкладаєш, тим гірше покарання). Якщо людина робить "добрі діла" лише задля того, щоб не потрапити до пекла, то гріш ціна її мотивації. А от якщо людина за добре діло готова віддати буквально усе, навіть свою безсмертну душу - ото і є правдивий мотив, що заслуговує поваги (навіть якщо я не вірю в пекло і рай). "_Душу_ й тіло ми положим"... ага. якщо читати це _буквально_ то це - самий найкращий гімн для найбільш вмотивованих людей. Але зараз ніхто не вдумується в ці слова, навіть якщо знає їх на пам"ять.
>Я свідомо абстрагувався від нижчих рівнів, в які ти намагаєшся зануритися, і свідомо не намагаюся їх пояснити.
таким чином ти ніколи не знайдеш Root Cause. це не підхід технаря, це - підхід гуманітарія.
>До речі, якщо колись зацікавишся юриспруденцією (я нею цікавлюся на примітивному рівні), то тебе здивує, наскільки розмито і неточно визначені терміни в юриспруденції, наскільки багато важливих понять насправді полишено на людське судження - аж дивно, що ця система працює!
Система не працює. Подивися на рейдерські захоплення, на усі оті "справедливі" рішення наших судів, де ніби "все по закону" але, насправді проти здорового глузду. Саме оті нечічкі правила дають простір для маніпуляцій. Команда з 45 девелоперів не здатна була б розробити навіть простенький проект якби не мала баг-трекінга. То хіба може команда з 450 депутатів скласти щось путнє не маючи жодного поняття про баг трекінг в такій складній галузі як законодавство?
Reply
Leave a comment