Про гіпер-матеріалізм

Aug 15, 2010 14:02

В своєму розумовому пошуку кореневих причин загнивання України я постійно відчуваю брак гуманітарної освіти і кількості прочитаних книжок по темі. Однак, буду пробувати далі.

Минулого разу я докопався до одної з кореневих причин - гіпер-індивідуалізму. Другою такою причиною є гіпер-матеріалізм. Гіпер-матеріалізм - це коли в системі цінностей та ( Read more... )

занимательная патологоанатомия

Leave a comment

Але ж от... anonymous August 15 2010, 13:59:49 UTC
А які саме "нематеріальні потреби" маєш на увазі ( ... )

Reply

Re: Але ж от... dali_bude August 15 2010, 17:38:37 UTC
> А які саме "нематеріальні потреби" маєш на увазі?
> ... Бо, як мені здається, проблема не в матеріалізмі, а в тому, що всі зодовольняють виключно _власні_ нематеріальні потреба

Так, правильно. Я мав на увазі ті, які призводять до примноження загальних благ. Я, мабуть, справді повинен це був чітко вказати.

Reply

Re: Але ж от... anonymous August 15 2010, 18:10:17 UTC
а тепер давай подумаємо, які такі нематеріальні потреби, які призводять до примноження загальних благ будуть справді цікавими ( ... )

Reply

Re: Але ж от... dali_bude August 15 2010, 18:22:17 UTC
> Зізнаюся чесно, особисто мені рівняти дорогу загального користування з лопатою в руках просто не цікаво, тоді коли я можу в той час, наприклад, лазити по горах ( ... )

Reply

Re: Але ж от... anonymous August 15 2010, 18:53:18 UTC
>Важливо застосувати здоровий глузд і смак в пошуку гармонії ( ... )

Reply

Re: Але ж от... dali_bude August 15 2010, 19:06:55 UTC
> так от в тім то і справа, що в кожної людини свої смаки (про смаки не сперечаються, ага) і свої уявлення про гармонію ( ... )

Reply

Re: Але ж от... anonymous August 15 2010, 21:09:15 UTC
>Витрачатися на лєксус варто, якщо відомству потрібно закупити автомобіль для транспортування закордонних дипломатів ( ... )

Reply

Re: Але ж от... dali_bude August 15 2010, 22:03:05 UTC
Гаразд, як я вже сказав, я зрозумів твій меседж. Він полягає в тому, що неможливо відрізнити "матеріалістичний" спосіб життя від "нематеріалістичного", бо між ними нема чітких критеріїв. Правильно я зрозумів?

Reply

Re: Але ж от... anonymous August 16 2010, 20:09:11 UTC
неможливо відрізнити "матеріалістичний" спосіб життя від "нематеріалістичного" якщо не продовжувати отой твій Root Cause Analysis (пошук кореневої причини) глибше, поринаючи в мотиви людей (а ті мотиви можуть бути дуже несподіваними та дивними - чужа душа потьомки, ага). Мені знається, що Root Cause має бути десь якраз в глибинних інтересах людей "цікаво-нецікаво" і в тому, як оце "цікаво-нецікаво" проектується на поведінку через набір фільтрів-перетворень в голові кожної людини ( ... )

Reply

Re: Але ж от... dali_bude August 16 2010, 20:29:17 UTC
> Мені знається, що Root Cause має бути десь якраз в глибинних інтересах людей "цікаво-нецікаво"

Цікаво-нецікаво зовсім не є коренем. Ходіння до стоматолога чи порятунок собаки з палаючого будинку зовсім не є цікавими, але дуже міцно мотивованими вчинками. Якщо задуматися, де корінь, то коренем є свобідна воля людини, яка в остаточному підсумку вирішує, що я робитиму, а що ні. Вона досі є загадкою для фізіологів та філософів. Коли ж я говорю про "матеріалістичну мотивацію", я маю на увазі високорівнневий комплекс звичок, цінностей, схильностей, як набутих, так і вроджених. Я свідомо абстрагувався від нижчих рівнів, в які ти намагаєшся зануритися, і свідомо не намагаюся їх пояснити. Редукціонізм, на жаль, не працює в таких випадках. Мені цілком достатньо, що люди (мої читачі) мають холістичне уявлення таких понять "матеріалізм", і здатні оперувати ними, навіть якщо їх неможливо з математичною точністю визначити. До речі, якщо колись зацікавишся юриспруденцією (я нею цікавлюся на примітивному рівні), то тебе здивує, наскільки розмито і ( ... )

Reply

Re: Але ж от... anonymous August 16 2010, 21:06:42 UTC
Ти вгадав - я - редукціоніст. І справді вважаю, що в кінцевому результаті усе зводиться до квантової фізики, теорії струн і т.п. А людина - лише надскладний комп"ютер. Ідеї, що живуть у наших головах - комп"ютерні віруси. "високорівнневий комплекс звичок" - то лише набір вірусів, що упали на живильний грунт і передаються від людини до людини. Який живучіший - той і захопить більше голів. Інша справа, що це неможливо змоделювати, все занадто складно. Так я вважаю. І мені дивно, коли люди які не є редукціоністами намагаються втиснути усю складність людини в "піраміду маслоу" чи ще в якусь "універсальну теорію ( ... )

Reply

errata dali_bude August 15 2010, 18:23:05 UTC
> дорогий намет, який замокає під час дощу

дорогий намет, який _НЕ_ замокає під час дощу, звичайно ж.

Reply


Leave a comment

Up