цей, та инші пости відмічені даним тегом, є кадастром безсумнівних чудес землі Галицької. Памятки природи та витвори рук людських, монументальні споруди і швидкоплинні речі - критерієм відбору є лише чудесна природа об'єктів, що набуваюють суб'єктивних характеристик (на цьому ноуменально-феноменальний відступ завершуєм)
Смакуємо наступну порцію:
№2
Наскельна фортеця Тустань
Мальовничі Урицькі скелі підносяться над долиною на 75 метрів.
То є пам’ятка історії, археології, архітектури та природи, яка не має аналогів у світі.
Унікальність фортеці полягає у можливості точного відтворення дерев’яної забудови, що існувала на скелях у IX-XIII століттях. Ніде більше у світі немає нині збережених дерев'яних фортець того часу! На скельній групі Камінь збереглися (виявлені під час досліджень у 1971-1978 рр.) близько чотирьох тисяч пазів і врубів, що дозволяє реконструювати тисячолітню фортецю: наземні оборонні стіни висотою 15 метрів, п'ятиповерховий дитинець з висотою поверхів 3,5-4 метри, система водозабезпечення (криниця, довбана в скелі, та дві цистерни.
Історія і сьогодення:
Замок Тустань був збудований біло-хорватами. Центральна частина укріплень площею 3 гектара була розташована на скельній групі Камінь Ямненських пісковиків висотою 40 метрів. Це був важливий стратегічний пункт що входив в систему Карпатської (Угорської) лінії оборони, а також слугував митницею. Замок був зруйнований татарами у 1241 році (під час навали хана Бату).
В жовтні 1994-го тут створено державний історико-культурний заповідник «Тустань», який на відміну від інших об’єктів господарювання дійсно виглядає доглянутим і охайним.
З 2006-го року на початку вересня тут відбувається
фестиваль української середньовічної культури „Ту Стань!“ .
Добирання:
Розклад руху автобусів.