Click to view
Disney представляє фентезі-фільм ЧАКЛУНКА, головну роль в якому зіграла володарка премії «Оскар» Анджеліна Джолі. В 2014 році виповнюється 55 років героїні, яка наклала злі чари на Сплячу Красуню, персонажа однойменної анімації студії Disney 1959 року. З моменту знайомства з глядачами Малефісента стала однією з найбільш популярних анімаційних злодійок. Тепер вона повертається в повнометражній ігровій екранізації класичного сюжету… і глядачі дізнаються про неї багато нового.
«В дитинстві я обожнювала Малефісенту, - зізнається Джолі. - Вона була моїм улюбленим персонажем у всесвіті Disney. Я боялася її, але все ж любила». Ті ж подвійні відчуття переживає і продюсер Джо Рот: «Це кіно про безсердечну героїню; фактично, це єдине, що про неї знають. Ми вирішили подумати над питанням: чому ж вона така? Я б дуже хотів, щоб усі глядачі відчули, що потрапити в світ, який ніколи раніше не бачили - у світ Малефісенти. А після перегляду в аудиторії, сподіваюся, з’явиться впевненість в тому, що кожен з нас здатен змінитися на краще».
Сюжет фільму «Чаклунка» розповідає раніше невідому історію однієї з найвідоміших злодійок Disney, героїні анімаційного фільму «Спляча красуня».
Глядачі дізнаються, як зрада перетворила її серце на камінь. Малефісентою рухає помста та відчайдушне бажання захистити зачаровані драговини, які вона вважає своїм королівством. В гніві вона накладає прокляття на новонароджену доньку короля, Аврору. Принцеса, що подорослішала, стає свідком бурного конфлікту між улюбленим лісовим королівством, в якому вона виросла, та світом людей, якому вона належить за своєю природою. Малефісента розуміє, що, можливо, саме Аврора є ключем до встановлення миру між двома ворожими сторонами. Чаклунка змушена вдатися до крайніх заходів, які назавжди змінять обидва світи.
«Чаклунка» стала режисерським дебютом володаря двох премій «Оскар», художника-постановника Роберта Стромберга («Аватар», «Аліса в країні чудес»). Продюсером виступає Джо Рот. Сценарій - Лінда Вулвертон («Король Лев», «Красуня і чудовисько»). Виконавчі продюсери: Анджеліна Джолі, Дон Хан, Палак Патель, Метт Сміт і Сара Бредшоу.
В фільмі знімаються також актори Шарлто Коуплі («Дев’ятий Район», «Елізіум»), Ель Фаннінг («Супер 8»), Сем Райлі («На дорозі»), Імельда Стонтон («Віра Дрейк»), Джуно Темпл («Спокута») та Леслі Менвілл («Таємниця та брехня»).
До закадрової команди увійшли: оскароносний оператор Дін Семлер («Той, хто танцює з вовками», «В краю крові та меду»), художники-постановники Гарі Фріман («Порятунок Рядового Райяна», «Перевага Борна») та Ділан Коул, номінований на премію «Оскар» дизайнер костюмів Анна Б. Шепард («Список Шиндлера», «Піаніст»), володар семи премій «Оскар» гример Рік Бейкер («Планета мавп», «Люди в чорному»), а також монтажери Кріс Лебензон («Аліса в країні чудес», «Франкенвіні») і Річард Пірсон («Загублений рейс», «Залізна Людина 2»).
Персонаж Малефісенти був представлений глядачам Disney в 1959 році в анімаційному фільмі «Спляча красуня». Однак, історія про прекрасну принцесу, що заснула довгим сном під дією зловісних чарів, дійшла до нас з тих часів, коли казки тільки почали з’являтися.
Протягом 400 років казку про Сплячу Красуню перефразовували під різними назвами близько 1000 разів, якщо рахувати деякі середньовічні повір’я. Еволюцію персонажа нескладно прослідкувати. Її риси відбилися і у французькому прозаїчному лицарському романі невідомого автора «Персефорест» 1527 року, і в казці італійського письменника Джамбатісти Базіле під назвою «Сонце, місяць і Талія», яка увійшла до збірки «Казки казок» («Пентамерон»). Розділи цієї збірки стали першими надрукованими казками.
У 1697 році свою версію історії запропонував Шарль Перо в книзі «Казки матінки Гуски» - вона називалася «Красуня, що спить в лісі». У 1812 році брати Грімм суттєво переробили сюжет Перо. Історія прекрасної принцеси, що стала жертвою злих чарів, називалася «Шипшинонька».
Чому саме Малефісента почала ставати уособленням жіночого абсолютного зла наразі встановити складно. В казці Базіле королева показана заздрісною та мстивою злодійкою, але вона була дружиною Короля, а не прийдешньою чаклункою, яка наклала закляття на весь королівський рід. Перо перетворив злодійку на злу чаклунку, ця версія найбільш близька до сюжету класичного фільму Disney. Крім того, Перо представив читачам казки Прекрасного Принца. Новий герой став важливим елементом казки - адже тільки його цілунок міг зняти злі чари із Сплячої Красуні.
Click to view
Click to view
Click to view
Click to view
Click to view