Чи не буває у вас відчуття, ніби у стосунках із певною людиною ви маєте «американські гірки»? Одного дня можете невимушено бесідувати, а наступного разу стикаєтеся з замкнутістю або ворожістю. Чи, може, ви й самі інколи так поводитеся?..
Оскільки люди погано дають собі раду з контролем негативних емоцій, то гнів, роздратування, агресія можуть знаходити обхідні шляхи для прояву. Людина нібито сказала вам спокійним тоном просту фразу, а ви вже закипаєте і готові покусати співрозмовника.
Сподіваюся, що десять пасивно-агресивних фраз допоможуть вам зрозуміти, коли саме співрозмовник налаштований агресивно і намагається викликати вас на конфлікт, прикривши свій настрій досить невинними та повсякденними висловами.
Пасивно-агресивна поведінка - така манера поведінки, за якої висловлюється пасивний спротив негативним реплікам опонента, завдяки чому вдається досягти цілей, поставлених людиною, яка цю манеру використовує. Ті, хто воліє спілкуватися в такий спосіб, не виступатимуть відкрито проти того, що їм не подобається. У них напруження, що наростає і вимагає виходу, проявляється через відмову виконувати ті чи ті дії. Ця манера поведінки проявляє агресивність за рахунок того, що «ні» виражається пасивним чином.
1. «Я не гніваюсь».
Заперечування почуття гніву є класичною пасивно-агресивною поведінкою. Замість того, щоби чесно визнати це почуття й пояснити, що саме його викликало, людина продовжуватиме твердити: «Я не гніваюсь!» Хоча в цей час всередині може шаленіти буря глобального масштабу.
2. «Добре», «як скажеш».
Ображатися й уникати прямої відповіді або аргументів - ще один вид пасивно-агресивної поведінки. Замість того, щоби сказати, що щось не подобається й навести свої аргументи проти - людина замикається й відповідає стандартним «добре» або «як скажеш, так і буде». Таким чином, гнів виражається опосередковано, і двері для відкритого діалогу зачиняються.
Читати далі