Aug 21, 2010 23:43
Натрапив сьогодні на цікавий документ - "Звернення українського греко-католицького єпископату в справі голодомору 1933 р. на Україні" (редакційна назва з його публікації, кого цікавить - Католицький щорічник. 2000. - К.: Вид. дім КМАкадемія, 2003. - С.18-19) від 24 липня 1933 р. Що привернуло увагу - сталінський режим у цім тексті характеризується не як соціялістичний чи комуністичний, а як державно-капіталістичний. Буквально відповідне речення звучить так:
Оперта на несправедливості, обмані, безбожності та деправації, людоїдна система державного капіталізму довела багатий недавно край до повної руїни.
Ще одного разу в документі державну партію названо за самоназвою, цебто большевиками, а от комуністами - ані разу. Цебто, в цім тексті його підписанти (Митр. кир Андрей Шептицький, а також усі тодішні г.-к. єпископи) ідуть за тодішніми троцькістами (частиною їх) та анархістами принаймні в тім, що стосується термінологічного означення совєтської системи :)
Узагалі, ІМХО, цілком перспективний варіянт зміни тональности публічного дискурсу навколо Голодомору - репрезентувати його як злочин капіталізму (у його найпотворнішій совєтській формі майже повної держмонополії на засоби виробництва), а не соціялізму для поширення позитивного сприйняття останнього серед нечисленної адекватної частини українських націоналів.
історія,
пам'ять,
XX століття,
праві,
УГКЦ,
СРСР,
троцькізм,
політика,
історія лівих рухів,
УРСР,
голод,
Україна