Запись опубликована
КОМУНА.ORG.UA. Вы можете оставить комментарии здесь или
здесь.
Від редакції “Комуни”: Часто запитують, які форми врядування можуть стати адекватним замінником існуючій парламентсько-бюрократичній системі. У цьому короткому нарисі викладено тези, що, на нашу думку, стосуються питань буржуазної та пролетарської влади (гегемонії), відмінностей між ними.
Іноді кажуть, що більшість людей сама винна в своєму тяжкому становищі. Справді, чому вони терплять насильство влади і ментів, приниження на роботі? Чому навіть на так званих вільних і чесних виборах, трудяща більшість постійно голосує за неолібералів і бюрократів, чому не користується правом відкликання парламентарів? Чому, нарешті, працівники безсилі в переважній більшості профспілок і передають бюрократам право прийняття важливих рішень всередині них?
Пригноблена більшість чинить так тому, що є атомізованою, роздробленою, позбавленою колективізму та солідарності через умови життя та праці як такі, конкуренцію за робочі місця, постійні переміщення з одного виробництва на інше - “на проїжджій дорозі трава не росте”. Крім того, трудящі живуть в умовах буржуазної культурної гегемонії, про яку писав марксистський дослідник Антоніо Грамші: всі форми організації, які існують в буржуазному цивільному суспільстві - партії, ЗМІ, неурядові організації (НУО) націлені на підтримку ідейного ментального панування бізнесу та держави.
Існує історична форма пролетарської гегемонії, націлена на знищення влади еліт. Ця форма - робітничі ради. Коли трудящий клас починає боротьбу за своє визволення, він йде найкоротшим шляхом, замість того, щоб використовувати системні структури, в яких бюрократичний апарат має самостійну владу. Замість них, трудящі створюють Ради - засновані на принципах прямої демократії.
Михаїл Магід
Джерело:
Советы