Кліматичні активісти, що перебувають на переговорах у Варшаві розчаровані новими планами Японії звести свою мету зі скорочення викидів парникових газів. Вони висловили свій гнів у виставі, де зобразили представників уряду Японії, які з апетитом поїдають суші на тілах жертв, що постраждали від тайфуну на Філіппінах. Саме так активісти змогли передати зневагу представників розвинених країн до глобальних кліматичних змін, та до тих країн, де такі зміни вже стають відчутними.
Японія - країна, що має статус однієї з наймасштабніших світових економік та входить до п’ятірки найбільших країн-емітерів парникових газів. Тому оголошення нових цілей, які означають збільшення викидів на 3% від рівня 1990 року, може значно завадити переговорному процесу з підготовки нової кліматичної угоди у 2015 році.
«25% скорочень від рівня 1990 року є нереальною метою, тому її необхідно було переглянути, - пояснює головний представник Уряду Японії Йошіхіде Суга журналістам в Токіо, - ми затвердили нову мету у 3,8% скорочень від рівня викидів 2005 року на період до 2020.
Делегати Європейського Союзу висловили своє «розчарування», а Виконавчий Секретар РК ЗК ООН Крістіана Фігуерес підсумувала загальний настрій, сказавши, що вона дійсно жалкує з приводу такого рішення.
Тим не менш, вона високо оцінила досягнення Японії в енергоефективності та інвестицій в сонячну енергетику, і передбачила, що «скоро японці самі зрозуміють, наскільки консервативною є така мета».
Японський делегат Хіросі Мінамі водночас визнає, що "більшість країн, що розвиваються, дуже розчаровані" з таким ходом подій.
Ваел Хмайдан, директор Кліматичної Мережі називає дії Японії «обурливими» та відзначає - «це буде мати серйозний негативний ефект на переговори».
В рамках Кіотського протоколу Японія зобов’язалася скоротити викиди парникових газів до 6% - тобто середньому на 1,186 млрд.т. щорічно впродовж п’яти років. Однак, майже досягнувши своєї мети, відмовився брати зобов’язання у другому періоді протоколу. А викиди у 2013 в порівнянні з попереднім роком зросли на 2,8 відсотка.
__
AP Business Writer
Elaine Kurtenbach in Tokyo and AP writer
Karl Ritter in Stockholm contributed to this report.
Джерело:
http://www.sfgate.com/news/science/article/Japan-dials-back-climate-change-emissions-target-4985104.php#photo-5466862