Активна робота українських екологів та журналістів в Копенгагені, а також той факт, що Україна змела всі "нагороди" "Динозавра дня", привернули увагу медіа. Про сюжети на телебаченні ви вже читали в попередніх постах:
Інтер,
ТСН,
5.
Сьогодні ж,
"Коммерсант" опублікував коментарі українських експертів: Тараса Бебешко та Владислава Жежеріна.
"ЄС хоче нав'язати Україні більше скорочення викидів. Нам пропонують скоротити обсяг викидів до 2020 року на 50-60%. Ми могли б вийти на цей рівень, проте зараз Україна, крім продажу квот, не має доступу до фінансових механізмів, які б дозволили нам залучати кошти розвинених країн та переходити на енергозберігаючі технології, - зазначає незалежний експерт Тарас Бебешко. - Наша промислова продукція конкурентоспроможна на європейському ринку. А встановлюючи високий рівень скорочення викидів, ЄС намагається вижити нас з ринку ".
"Зараз наше завдання - не перевищити той рівень скорочень, якого Україна досягла, - у порівнянні з 1990 роком викиди складають половину нашої квоти. Думаю, оптимальним рішенням для України в ході переговорів стане скорочення на 30%. Це рівень, на який мають намір орієнтуватися країни ЄС"
Владислав Жежерін, директор MGM International у Східній Європі, експерт в сфері механізмів Кіотського протоколу та торгівлі дозволами на викиди парникових газів.
Огляд підсумків вчорашнього дня читайте на Зеленій ХВилі:
COP15: підсумки третього дня конференціїТакож ми маємо підбірку кліматичного мистецтва з Копенгагену:
Копенгаген: мистецтво з ідеєю (Частина перша)