Jul 08, 2006 20:10
Kesä taas vilisee melkein ohi ja tuntuu että kaikki menee liian nopeasti. Tämä viikko ollut aika jeesjees Viime viikonloppuna oli bileet siis täällä. Eipä muuta että oli mukava kävellä vajaa 400 metriä rantsulle paljain jaloin ouch < 3
Öö grillattiin maissia ja tällast kaikkee. Ähähää hullua.
Tiistaina lähdiin mökille ja torstaina olin back to town.
Ei siellä kahta päivää kauemmin jaksa olla ellei halua höperöityä lopullisesti ja sitten kuuluu tilt.
Mutta oli ihan jees.
Sain luettua ton yhen kirja, se oli hiton hyvä ja kertoi kuvaavasti narkomaanien elämästä.
Se mökki on sellainen paikka missä on liiankin helppo ajautua omiin ajatuksiinsa ja ajatella aivonsa solmuun. Se ei toisaalta ole kivaa, toisaalta se on aika puhdistavaa. Mut vihaan ajattelua koska ajattelen liikaa kaikenlaista.
Oli kivaa kun iskä oli siellä myös. En ollut nähnyt sitä taas vähään aikaan, taino, johokki kolmeen viikkoon.
Siitä on tullu ketjupolttaja. Vaikka se on kyllä monta kertaa yrittänyt lopettaa, osti nikotiinilaastareitakin mutten usko että se pystyy siihen enää.
Oon ylpee että se yrittää. Oon ylpeä että se on selvinnyt kaikesta paskasta.
I'm so proud of you, so so so.
Eilen hankin uuden luurin. Samsung Z140, tommone läppä. Toi vanha onkin aika paska.
------- PERKELE EN JAKSA EDES YRITTÄÄ KIRJOITTAA KIRJAKIELTÄ . . .
Nojoo ja sitten no eilen illalla miut haettiinki lauritsalaan, no oli aika mielenkiintosta.. :D:DDDDddd
Käytiin eka näitten ihmehihuleitten kanssa niiko jossain keitä en tuntenu ja joku muija öööö tyrkytti puoliväkisin miule ampparin, julmettu et oli makee drinkki en kestä ees ajatella, sit sanoin et jooo en ihan pysty juoda tätä no se toi sitten jonku toisen, öö no en sitten juonu sitäkään tosin se ei ollu niin paha. No sanoin Jonnelle et oke lähetääks sinne tallille jo ja no sitten lähettiin :D
Ööööö nojooo ja Jonne heitti miut back to home joskus kahen jälkeen ja nooh se oli jotenki hellyttävää ko pyysin sitä heittää miut tohon tien varteen niin se kysy " Eikai tästä oo pitkä matka? Selviiksä?" Jotain tollasta kun lähin sitte kälppii kotiin.
Aamulla heräsin sängyssäni omasta oksennuksestani, se oli joku huge experience.
ÄÄÄääääääh.
Ens viikolla suuntana Helsinki - Lahti. Lahteen näkemään siis Miikkaa ja
tosi jees nähdä Miikkakin pitkästä aikaa. Ne meinaa mennä bilettää jonneki ja kai mennään sitten jonkun sen kaverin luo yöksi tai jotain.
Miusta on ihan hienoa että ollaan sen kanssa kavereita kumminki ja tälleen. Se on kuitenki tosi jees hyväsydäminen tyyppi.
Miulle tuli vaan hirveet omantunnontuskat kun olin mielestäni hirmu tyly sille kun nähtiin silloin viimeksi, siinäkin kun sanottiin heiheit, no se ite kyllä sano etten ollu mut en tiedä sitten.
Ota tästä nyt selvää piti selvästi kirjottaa tähän jotain syvällistä mut en osaa nyt ja ei aivot oikein suostu yhteistyöhön miun kanssa.
Mut tein tänään mansikkakakun ! Se oli selvästi kertomisen arvosta :DDd
Ainiin plus Matti Nykänen tulee Lappeenrantaan että salee oon menossa ens perjantaina kyttää kosk se o idoli 8------------D