Дія викликає протидію. Точно є розуміння такого вашого кроку. От тільки з ним сум з приводу того, що саме книжки про Леніна і особливо пройняті радянською ідеологією ілюстрували справді талановиті художники, нагороджені морем премій. Кілька таких книжок маю вдома і любуюсь. Пробувала навіть малому читати. Якщо змінити деякі нюанси, акценти, виходили навіть нічого такі оповіданнячка. Писалось не ж про конкретну людину (особливо про дитинство Леніна), а про певний ідеал чесної і доброї дитини ))
Я хочу зазначити, що зараз ті самі люди пишуть казочки такого ж типу про Шевченка й козаків. І то ще добре, якщо хоч такої ж якості. Тобто тодішній аґітпроп - він винятково корисний для розпізнавання теперішнього фальшу.
З одного боку, про фальш - згідна. З іншого, якщо знадати всі корисні функції пропаганди як явища (без прив'язки до ідеології), тодішні тексти таки писали профі... Вони були справді емоційними і як на дитячий досвід - дуже правдивими. А для того, щоб тексти "чіпляли" важливо, щоб основною темою було щось глибоке, загальнолюдське, значно давніше від ідеї комунізму чи соціалізму - поняття турботи, доброти, любові і т.д. А вже зврху іде частина політичного навантаження. І тільки якщо його значно менше, ніж того глибокого. тоді текст "чіпляє", і тоді йому віриш...
дія викликала протидію одного єдиного активного чувака. Решта фактично всі з нами згодні. Я взагалі не певна, чи він справді любить книжки про Леніна, чи просто отримує насолоду від дискусії як такої :) Ілюстрататори - то спеціальний інтерес. Люди, які мають спеціальні зацікавлення зазвичай шукають активно, їм не влом запитати про якусь конкретну книгу.
Історія всього-чого-завгодно показує, що всі зміни робляться/відбуваються завдяки дуже обмеженій кількості людей; інші просто приймають зміни як наче так і треба. А потім маємо те, що маємо... :-)
Ну, я теж не згоден з вашою оцінкою радянського періоду. В радянській ідеології було багато чого доброго. До речі, дитячі книжки акцентують саме позитивну складову цієї ідеології. Звичайно ж, я своєї думки нікому не нав'язую, та й справу ви у цілому робите хорошу.
Якби ми так оцінювали радянський період, як Ви нам приписуєте, навряд чи ми взагалі стали би витягати радянську дитячу літературу в інтернет. Хто ж заперечує? Було багато доброго. один лише ідеал рівної поваги і інтересу до всякої професії чого вартий. Книги, які говорять про нормальні людські цінності, звісно, ніхто не приховує. Ніхто не заганяє в спецсховище книги про сталеварів, про Другу світову, про дружбу і так далі.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Ілюстрататори - то спеціальний інтерес. Люди, які мають спеціальні зацікавлення зазвичай шукають активно, їм не влом запитати про якусь конкретну книгу.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Саме тому і вважаю за необхідне висловитись, коли у проекті відбуваються якісь зміни (на мою думку - не на краще).
Reply
До речі, дитячі книжки акцентують саме позитивну складову цієї ідеології.
Звичайно ж, я своєї думки нікому не нав'язую, та й справу ви у цілому робите хорошу.
Reply
Хто ж заперечує? Було багато доброго. один лише ідеал рівної поваги і інтересу до всякої професії чого вартий. Книги, які говорять про нормальні людські цінності, звісно, ніхто не приховує. Ніхто не заганяє в спецсховище книги про сталеварів, про Другу світову, про дружбу і так далі.
Reply
Reply
Leave a comment