Йдемо в театр!

Oct 30, 2015 06:42


Ми вчора з Михасиком вперше ходили на лялькову виставу. Почну з того, що розповім вам де і як. Дитяча бібліотека на Проспекті Перемоги (не далеко від КПІ) влаштовує безкоштовні лялькові вистави. Вони відбуваються раз на місяць, в останній четвер місяця о 16 годині. Раптом хтось зацікавиться, запрошую наступного місяця відвідати виставу разом з нами :) Мені дуже сподобалось те, що вистава зовсім коротенька. Діткам показали дві казочки, одну з них у віршах - і все це не заняло і 20 хвилин.




Тепер напишу навіщо взагалі маленьким діткам театр та вистави та як отримати від них максимум користі :) ✏️Такі вилазки розвивають соціальні навички дитини (вона вчиться зберігати тишу під час вистави, сидіти на одному місці - фактично починає розуміти, що в різних місцях можуть бути різні правила поведінки) ✏️ із попереднього пункту зрозуміло що у дитинки розвивається увага і пам'ять ✏️ якщо не знаєте як зацікавити дитину читанням - зводіть на виставу, а потім запропонуйте почитати цю казочку вдома. Впевнена, що малюк погодиться. ✏️ звісно театр впливає і на розвиток мовлення (трохи далі напишу про це), і кругозору ✏️плюс це новий досвід, емоції і враження - а це завжди сприяє розвитку (і не тільки для дітей:))
Як зробити похід в театр/на виставу максимально корисним: 🎈обов'язково підготуйте дитинку заздалегіть (розкажіть куди ви поїдете і як треба буде поводитися, потренуйтеся аплодувати :)) 🎈переконайтеся, що дитинку нічого не буде відволікати під час вистави 🎈якщо під час вистави є невеличкі паузи - скористайтесь ними - задавайте прості питання на розуміння (а хто це? Зайка? А що з ним сталося?) або поясніть складні моменти🎈якщо є змога, то одразу після вистави дуже стисло передайте її зміст, запрошуючи дитину до співпраці (знов таки задавайте питання, робіть паузи, щоб дитинка доповнювала речення (для найменших дітей - хоча б на рівні звуків: звуки тварин, транспорту, звукові супроводження емоцій) 🎈потім вже вдома чи по дорозі додому знову побалакайте про сюжет, намагаючись зробити розповідь максимально зрозумілою для вашої дитині 🎈добре, якщо ви будете повертатися до цієї казочки декілька разів, розповідаючи її і самостійно, і разом з дитинкою 🎈і потім можна цю казочку програти вдома з іграшками - фактично зробити домашній ляльковий театр, але щоб дитинка не просто дивилася, а приймала якомога більше участі у вашій домашній виставі.
А наступного разу я напишу про те, які вистави можна влаштовувати вдома.

мовлення, вистави, 2-3 роки, театр, соціалізація, рр

Previous post Next post
Up