Плавання Михасику дуже подобається і днями я подумала собі, що як чудово, що він плаває з задоволенням і без проблем. А потім зупинилася і згадала як ми починали і що усілякі складності у нас таки були. Але в мене якийсь цікавий мозок і я запам'ятовую лише хороше :) А все ж таки: як у нас складалось плавання?
Ще вагітною я прочитала багато літератури про те, що плавати є дуже добрим доя дитинки. І на йозі нам казали, що це "найлагідніший" вид спорту і взагалі вправ для малюка. І я вирішила, що ми обов'язково будемо плавати. Прочитала як радить це робити Комаровський (хоча я не скажу, що його погляд на виховання дітей мені повністю подобається. Але про плавання у нього гарно написано.) і подивилася відео в Інтернеті. Але життя і дитинка змінили трохи мої плани. І це один з найперших уроків, яким мене навчив Михалик. Бути відкритою до інших варіантів і можливостей і не вважати, що я найрозумніша і мої ідеї найкращі :)
Пуповина в нас відвалилася ще в пологовому і тому вдома одразу можна було плавати. Я хотіла в великій ванні, але бабуся і тато Михасика вмовили мене до загоєння пупочка купатися в маленькій ванночці. Ще один урок. Не треба намагатися зробити як найкраще за рахунок почуттів інших членів родини. Інколи краще просто добре, але щоб добре було всім.
Думаю, що це і не погано, що ми почали з маленької ванночки. Михася в ній познайомився і полюбив водичку.
А потім ми перейшли в велику вану. Плавали на спинці і бабуся слідкувала, щоб ми не мочили вушки :)) Відштовхувалися від бортіку і намагалися лити водичку на голову малючку, щоб він затамовував подих. Потім бабуся з дідусем купили нам коло на шию, Михася його одразу полюбив і барахтався з ним залюбки. А потім коли нам було три тижня, ми дізналися, що у нас в полікліниці є грудникове плавання! І це змінило все!
В три тижня ми почали займатися плаванням у полікліниці. Ходимо туди раз на тиждень. Там стоять дві великі ванни і тренер показує що і як робити і перевіряє успіхи. Першого разу як ми до неї прийшли, вона нас дуже сварила. Виявляється, що ми робили багато такого, що робити було не можна. Про це в наступному дописі.