Письмо. Перша сходинка.

Oct 28, 2019 23:03

Я зараз багато слухаю подкасти Julie Bogart, в яких вона розповідає про сімейну освіту та про навчання письму. Подкасти просто неймовірні, такі цікаві!

В них, окрім всього іншого, Джулі розповідає про 6 кроків, які проходить кожна людина на своєму шляху письменника. Тобто те, як ми всі поступово вчимося писати. І тут закладена не лише механіка: вміння писати літери та знання правил правопису. Величезне значення в цьому процесі ще має й вміння висловлювати свою думку, а також, наприклад, знання різних типів тексту для тих, хто отримує вищу освіту. Взагалі багато цікавого! Дуже рекомендую.

І перший крок на шляху навчання письму вона називає «Jot it down», так і не перекладеш гарно :) фактично це період, коли ми починаємо показувати дитині для чого і як ми пишемо.

Навіть не скільки показувати, адже всі попередні роки дитина і так бачила нас за процесом писання, а скоріше, залучати дитину до письма та пропонувати їй самій починати вибудовувати стосунки з записуванням різної інформації.

Але, робити всі ці нотатки та записи не самостійно, а за допомогою батьків. Для мере це було відкриттям, ніколи не чуда про таке раніше. Але як це логічно!

Вік дітей в цій фазі розвитку: 5-8 років. Тобто той час, коли у них вже повно оригінальних думок, але ще не має потрібної механіки.

На цьому етапі Джулі пропонує записувати історії, які розповідають наші дітки. Потім ці історії можна прочитати їм ще раз або прочитати комусь із рідних. Тобто діти починають усвідомлювати цінність та функціональність записів.

Також це період саморобних книжок та інших проектів, де дитина приймає участь по своїм силам, а батьки роблять всі серйозні записи. Дитина, звісно, може і сама щось написати при бажанні та там, де написів дійсно не багато.

Ось ми з Мішуткою зробили теж такий проект. Розпитали наших рідних що вони полюбляли їсти в такому віці, як зараз Мішута (Михася навіть самостійно робив деякі нотатки щоб не забути). Потім я зробила книжечку, Мішутка все намалював, а я написала текст під його диктовку та підписала малюнки.

Ми з ним отримали величезне завдоленням від такого проекту! А я вже думаю що б ще такого вигадати :)

письмо, подкасти, сімейна освіта

Previous post Next post
Up