Суспільно-політична обстановка

Mar 12, 2014 12:30

http://vif2ne.ru/nvk/forum/files/Nikolski/(140312155420)_svodka-1.doc

Суспільно-політична обстановка помітних змін не зазнала та залишається складною:
АР Крим, та містах Одеса та Донецьк - набула найбільшого ускладнення;
у Дніпропетровській, Харківській, Луганській, та Миколаївській областях має тенденції до загострення;
у центральних, західних і північних областях залишається стабільною.
При цьому, у більшості південно-східних областей України найближчим часом очікується нова хвиля проросійських мітингів з вимогами ухвалити рішення щодо невизнання нової влади в Києві та проведенні референдумів про особливий статус.
Міжнародна спільнота продовжує вживати заходи дипломатичного та практичного спрямування для врегулювання ситуації.
Найбільш критична обстановка залишається в АР Крим. На цьому фоні триває інформаційна кампанія спрямована схилити особовий склад ЗС України до переходу на російську сторону. Самопроголошена кримська влада за підтримки РФ домагається встановлення повного контролю над інформаційним простором регіону та місцевими ЗМІ. Найбільш складна обстановка в м.Сімферополь, м.Севастополь, м.Керч а також в місцях розташування військових частин ЗС України, де спостерігаються напади на представників преси та журналістів, проводяться провокації із залученням проросійських “тітушок” з метою подальшої дестабілізації ситуації.
У південно-східних областях України проходить підготовка до запланованих протягом вихідних днів (8-11 березня) мітингів, акцій протесту та інших заходів, які за певних умов можуть перерости у масові акти громадської непокори із захопленням адміністративних будівель та зіткнень з органами правопорядку. При цьому, активісти проросійських організацій намагатимуться використати культурно-масові заходи (святкування Міжнародного дня прав жінок і миру та урочистості, присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка) для активізації акцій протесту та поширення масштабів конфлікту. У Донецьку, Луганську, Харкові та Одесі проходять сутички між прихильниками нової влади та активістами проросійських організацій.
Основними дестабілізуючими чинниками, які негативно впливають на ситуацію в Україні та, зокрема, в Криму, слід вважати:
продовження блокування військових частин ЗС України військовослужбовцями ЗС РФ;
розповсюдження звернення самопроголошеного керівництва АР Крим до президента та Державної думи РФ щодо початку процедури приєднання півострова до Російської Федерації;
спроб громадян Росії потрапити на територію України для участі в заходах екстремістського характеру через україно-російський кордон та через територію Білорусі;
заміна ефіру загальноукраїнських пакетів на російські пакети телерадіомовлення;
перешкоджання запровадження міжнародних моніторингових механізмів щодо обстановки в автономії;
На території півострова триває блокування найбільш важливих військових та державних об’єктів на території АР Крим.
На 06.00 8.03.2014 залишаються захопленими 10 об’єктів державної інфраструктури (з них 3 військових) та блоковано діяльність 18 об’єктів (з них 14 військових).
Суттєвих змін у стані та положенні угруповання російських військ які перебувають на території України не відмічено крім зростання чисельності контингенту ЗС РФ на території АР Крим на 300 в/с.
На теперішній час чисельність угруповання військ РФ на території
АР Крим складає близько 17600 військовослужбовців (з них 11000 в/с ЧФ у т.ч. близько 2350 морських піхотинців, а також до 6600 військовослужбовців зі складу інших військових частин та підрозділів ЗС РФ).
Довідково: в угруповання входить: 10,22 обр СпП; 1 батальйон “Схід” 18 омсбр
58 армії; 31 одшбр; 98,106 пдд; 7 дшд; 76 дшд (г); 45 оп СпП ПДВ. За даними, що потребують уточнення, на території Краснодарського краю в готовності до перекидання перебуває близько 15000 в/с ЗС РФ.
Поряд з цим, близько 20.00 7.03.2014 загонами самооборони здійснено спробу захоплення КП ТГ “Крим” ЗС України (Севастополь), в результаті чого російські військовослужбовці проникли на територію військового містечка.
З метою вивільнення кораблів ЧФ РФ від виконання завдань з блокування українських кораблів здійснюються заходи з встановлення бонових загороджень у бухтах Стрілецька та Севастопольська (м. Севастополь), що також дозволить обмежити вихід (захід) кораблів ВМС України.
Продовжуються заходи з нарощування угруповання військ на АР Крим.
Так, 7.03.2014 в бухті Козача м. Севастополь здійснили розвантаження
3 вдк ВМФ ЗС РФ.
Довідка: вдк “Калининград” вивантажив 1 БТР, 12 автомобілів “Урал” з особовим складом (близько 250 в/с) та 3 автозаправники; вдк “Георгій Победоносець” вивантажив БТР-80 - 3 од.; УАЗ - 2 од.; ПАЗ - 10 од.; 50 озбр.осіб; вдк “Ямал” УАЗ - 1 од.; КамАЗ -
12 од.; ГАЗ-66 2 од. з мед майном; бензовоз - 1 од.
В рамках ротації частин та підрозділів ЗС РФ на території АР Крим, проводиться заміна підрозділів військ СпП (зі складу 22 обр СпП (Ковальова) ПдВО та 45 орп СпП (Кубінка) ПДВ) на мотострілецькі підрозділи СВ.
За наявною інформацією, у подальшому командування ЗС РФ планує розгорнути на території АР Крим миротворчий контингент, основу якого складатимуть підрозділи 31 одшбр (миротворчої, Ульяновськ) ПДВ ЗС РФ.
За даними, що потребують уточнення, протягом останніх двох тижнів на територію ПМР прибуло близько 700 військовослужбовців зі складу військ спеціального призначення ЗС РФ, що може стати приводом загострення обстановки у південно-західному регіоні України.
Довідково: зважаючи на це, не виключається можливість діяльності у південно-західному регіоні України російських розвідувально-диверсійних груп, головним завданням яких може бути виведення з ладу об’єктів життєзабезпечення та зрив висування частин і підрозділів ЗС України до районів призначення.
Повітряна розвідка ведеться цілодобово (із залученням 3-4 літаків ДРЛВ типу А-50) у повітрі над територією Ростовської області, Краснодарського краю та акваторії Чорного моря; активізувались польоти літаків тактичної та розвідувальної авіації, а також ударних вертольотів на півночі Кримського півострова (у районі Перекопського перешийку та півострову ЧОНГАР).
На території РФ поблизу східних та південних кордонів України зосереджено угруповання:
на Сіверському напрямку - до двох угруповань у складі до 4 БТГр:
перше (напрямок КЛІМОВО - ЧЕРНІГІВ) - до двох БТГр (імовірно зі складу
51 пдп (ТУЛА) та адн 1182 ап (НАРОФОМІНСЬК) 106 пдд ПДВ);
друге (напрямок ЛЬГОВ - КОНОТОП) - до двох БТГр (імовірно зі складу 1 мсп та
садн 147 сап 2 мсд 20 А Західного ВО).
Угруповання посилені підрозділами спеціального призначення (імовірно до двох загонів зі складу 2 обр СпП Західного ВО).
Резерв (у районі БРЯНСЬК) - (імовірно у складі 12 тп та адн 275 сап 4 тд, 15 мсп, садн 147 сап 2 мсд 20 А Західного ВО)).
Без урахування резерву угруповання може нараховувати: особового складу - до 4 тис. осіб, танків - до 50, ББМ - до 280, артилерійських систем - до 70, РСЗВ - 18, бойових літаків - до 40; ударних вертольотів - до 20.
З урахуванням резерву: особового складу - до 8 тис. осіб, танків - до 170,
ББМ - до 520, артилерійських систем - до 120, РСЗВ - 18, бойових літаків - до 40; ударних вертольотів - до 20.
на Слобожанському напрямку одне угруповання в складі до 3 БТГр
напрямок (БЄЛГОРОД - ХАРКІВ - ПОЛТАВА - КИЇВ та частиною сил на ДНІПРОПЕТРОВСЬК)(імовірно зі складу 27 омсбр та садн 147 сап 2 мсд 20 А Західного ВО.
Угруповання посилено підрозділами спеціального призначення (ймовірно до двох загонів 16 обр СпП).
Резерв (у районі ВОРОНЕЖ) - імовірно у складі 13 тп 4 тд та садн 147 сап 2 мсд 20 А Західного ВО.
Без урахування резерву угруповання може нараховувати: особового складу -
до 2,6 тис. осіб, танків - до 40, ББМ- до 230, артилерійських систем - до 30, бойових літаків - до 50; ударних вертольотів-до 20.
З урахуванням резерву: особового складу - до 4,3 тис. осіб; танків - до 195; ББМ -
до 280; артилерійських систем - до 50; бойових літаків - до 50; ударних вертольотів-до 20.
на Донецькому напрямку до двох угруповань у складі до 4 БТГр
перше (напрямок БОГУЧАР - СЛАВЯНСЬК - ДНІПРОПЕТРОВСЬК) - у складі до двох БТГр (імовірно зі складу 20 омсбр Південного ВО);
друге (напрямок РОСТОВ-НА-ДОНУ - ДОНЕЦЬК - ДНІПРОПЕТРОВСЬК та частиною сил на ЗАПОРІЖЖЯ) - у складі до двох БТГр (імовірно зі складу 137 пдп (РЯЗАНЬ) та садн 1182 ап (НАРО-ФОМІНСЬК) 106 пдд).
Угруповання посилені підрозділами спеціального призначення (імовірно до двох загонів від 10 та 22 обр СпП Південного ВО).
Резерв (у районі ВОЛГОГРАД) - імовірно у складі 56 одшбр ПДВ.
Дії військ будуть підтримуватись літаками, імовірно зі складу 19 вап (МІЛЛЄРОВО), 559 бап (МОРОЗОВСЬК) та вертольотами 546 АвБ АА (РОСТОВ-НА-ДОНУ).
Без урахування резерву зазначене угруповання може нараховувати: особового складу - до 5 тис. осіб; танків - до 50; ББМ - до 200; артилерійських систем - до 60; бойових літаків - до 40; ударних вертольотів - до 20.
З урахуванням резерву: особового складу - до 7,6 тис. осіб; танків - до 50; ББМ - до 320; артилерійських систем - до 80; бойових літаків - до 40; ударних вертольотів - до 20.
на Запорізькому напрямку (Таврійський ОР) можливі дії до 2 БТГр
напрямок (ТАГАНРОГ - МАРІУПОЛЬ - ЗАПОРІЖЖЯ, ДЖАНКОЙ - ЗАПОРІЖЖЯ) (ймовірно зі складу 205 омсбр 49 А Південного ВО)
Угруповання посилено 2 загонами спеціального призначення (імовірно від
346 обр СпП та 25 оп СпП 49 А Південного ВО).
Зазначене угруповання може нараховувати: особового складу - 3,5-4 тис. осіб; танків - до 50; ББМ - до 240; артилерійських систем - до 40; бойових літаків - до 40; ударних вертольотів - до 20.
Для забезпечення виконання завдань у Таврійському ОР можуть бути задіяні 1-2 БТГр із резерву на території Кримського півострову.
Резерв (на території АР Крим) - до 6 БТГр (зі складу 810 обрмп до двох БТГр,
18 омсбр 58А, 15 омсбр 2 А ЦВО; частини сил і засобів 137 пдп та садн 1182 ап 106 пдд, 7 та 76 дшд, 31 одшбр ПДВ) за підтримки підрозділів спеціального призначення (до трьох загонів СпП, імовірно від 45 оп СпП ПДВ, 3 обр СпП ЦВО, 22 обр СпП Південного ВО.
Всього: особового складу - до 3 тис. осіб, ББМ - до 300, артилерійських систем - до 40, бойових літаків - до 20, ударних вертольотів - до 30, бойових кораблів і катерів - 19.
В Оперативному резерві російських військ (на території РФ) імовірно перебуватимуть: 33 і 34 омсбр (г) 49 А; основні сили 7 дшд (г), 76 дшд, 98 пдд ПДВ. Всього: особового складу - до 22 тис. осіб; ББМ - до 600; артилерійських систем - до 100 од.
Всього, поблизу східних та південних кордонів України зосереджено особового складу - до 23,9 тис. осіб; ББМ - до 1360 од.; танків - до 460 од.; артилерійських систем - до 290 од.; РСЗВ - до 18 од.; бойових літаків - до 170 од.; ударних вертольотів - до 80 од.

Сильними сторонами можна вважати:
високий рівень підготовки військовослужбовців (насамперед частин спеціального призначення та ПДВ, наявність досвіду участі у збройних конфліктах та антитерористичних операціях на Північному Кавказі);
відсутність у НАТО та ЄС дієвого механізму швидкої та ефективної протидії силовому втручанню Російської Федерації у внутрішні справи сусідніх країн;
здатність загальновійськових частин для ведення рейдових дій у складі батальйонних тактичних груп;
рівнинна та відкрита місцевість, а також розвинута дорожня мережа (надають змогу для швидкого здійснення маневру та збільшення маршових можливостей);
наявність сучасних зразків ОВТ, сил і засобів розвідки, РЕБ, систем управління та зв’язку;
здатність створення потужних авіаційних угруповань, висока готовність та підготовка льотних екіпажів (пілотів);
наявність засобів дальнього радіолокаційного виявлення (літаки А-50);

Слабкими сторонами можна вважати:
неможливість приховати розгортання і створення угруповань військ (сил) поблизу східного кордону України;
ускладнення організації всіх видів забезпечення угруповань на території АР Крим та тих, що зосереджені у прикордонних з Україною районах;
необхідність залучення значної кількості підрозділів для забезпечення безпеки при проведенні зимових Параолімпійських ігор “Сочі-2014” та підтримання безпеки у республіках Північного Кавказу.
відсутність підтримки дій збоку населення східних і південних областей України, що може бути використано для організації потужного партизанського руху.

Воєнно-політична обстановка довкола України характеризується активними заходами міжнародної спільноти, спрямованими на засудження агресивних дії російського уряду щодо окупації Автономної Республіки Крим. Ними вживається комплекс політичних та економічних заходів з метою нормалізації російсько-українських відносин.
З’єднання та частини ЗС РФ, у т.ч. ЧФ, що дислокуються на території України, продовжують вживати заходів щодо захоплення та блокування важливих державних і військових об’єктів на території АР Крим. Командування ЗС РФ продовжує заходи з нарощування військового угруповання в Криму.
На північних та східних кордонах України продовжується формування ударних угруповань Російською Федерацією, застосування яких не виключається після отримання повного контролю на Кримському півострові.

В найближчий час слід очікувати:
Збройні сили РФ будуть продовжувати дії зі встановлення контролю над об’єктами силових структур України в Криму з метою остаточної ліквідації українських органів державної влади та ЗС України на Кримському півострові.
З метою уникнення звинувачень Росії у продовженні агресивних дій проти України, до заходів із захоплення об’єктів силових структур України залучатимуться напіввійськові формування та перевдягнуті у цивільне військовослужбовці ЗС та ФСБ РФ.
У разі загострення ситуації, не виключається здійснення диверсійно-розвідувальної діяльності РФ на території інших областей України та у м.Київ.
Очікується активізація діяльності антиурядових проросійських сил в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській, Одеській та Миколаївській областях.
Здійснюватиметься подальше посилення угрупування російських військ вздовж державного кордону з Україною.

війна, політики, Росія, Україна, криза

Previous post Next post
Up