БРЕНД ПО-ЧЕРКАСЬКИ: ТОНКОЩІ МІСЦЕВОЇ «КУХНІ»

Apr 25, 2012 18:25

Бренд. Це поняття тривалий час перебувало поза увагою громади міста Черкаси. Коли справа нарешті дійшла до побудови бренд-платформи, виявилося, що нелегка то справа. Одним із важливих етапів став конкурс бренд-ідей, що вже дійшов до фінальної частини. Результати свідчать про потребу не тільки візуалізації, привабливої картинки, але й остаточного ( Read more... )

Туристично-інформаційний центр Черкас, туризм, брендинг, Конкурс туристичного бренду Черкас, Черкаси

Leave a comment

vaka_barabaka April 26 2012, 12:30:51 UTC
Я, звичайно, людина зацікавлена, тому можете сприймати мої слова як спробу очорнити конкурента. А можете не сприймати. :) Вирішувати вам.

Якщо ви слідкували за обговоренням робіт Вконтакті, то могли бачити, що наша команда високо оцінила професійний рівень роботи №61-А. В цьому наші погляди цілком співпали з думкою конкурсної комісії.
Робота сподобалась і нашому дизайнеру, і людям, які генерували нашу ідею бренду для міста. Ми навіть задумувалися над тим, чи не зняти нам нашу роботу з конкурсу, щоб дати дорогу більш якісному позаконкурсному варіанту.
Дійсно, малюнок продуманий до дрібниць, насичений символікою, яка близька і зрозуміла черкащанам: ліс, Дніпро, Пагорб Слави, сонце, що сходить. Та ж сама королівська лілія, як традиційний для західноєвропейських гербів символ, - теж вдалий хід, як на мене. Інтерпретація та використання логотипу теж дуже вдале і продумане.

Але більш детальний аналіз показав, що ця робота має один фундаментальний недолік, який зводить нанівець всі переваги.
Створення логотипу, на мою думку, є останнім кроком в брендингу. Логотип повинен візуалізувати і доносити споживачам (у нашому випадку - туристам) головну ідею бренду, ті ключові характеристики міста, які вигідно вирізняють його з ряду інших міст на туристичній мапі країни. Якщо ж таких характеристик і переваг немає, то логотип повинен бути втіленням стратегічної мети, закріпленої в програмі розвитку. Результатом здійснення такої програми має стати посилення або напрацювання з нуля туристичної привабливості та унікальності міста.

Так от, з цієї точки зору робота №61-А не наповнена змістом, не містить ідеї, яка б позиціонувала місто в умах туристів.

Саме тому, на мою думку, малюнок поданий без слогана. Я впевнений, що автор над ним думав і часу у нього було більш ніж достатньо. Про це свідчить хоча б той факт, що решта позаконкурсних робіт цього ж автора подані зі слоганами.

Чому 61-А без слогана? Тому що дуже важко підібрати слова, які б були якимось чином пов*язані з зображенням і одночасно були потужним повідомленням, яке б відображало ідею бренду, унікальну місію міста в туристичному житті країни.
Тому в подальшому цю картинку, якщо вона буде обрана комісією в якості переможця, доведеться штучно наповнювати якимось змістом, придумувати до неї слоган, який, швидше за все не буде ніяким чином перегукуватися з зображенням.

П.С.: Дуже шкода, що залишилося без відповіді прохання конкурсантів про особисту презентацію своїх робіт перед конкурсною комісією.
Це дало б можливість членам комісії отримати відповіді на всі запитання і зауваження, зрозуміти наміри авторів щодо розвитку поданих на конкурс ідей в повноцінні брендбуки.

Reply


Leave a comment

Up