Цей опис є просто сукупністю історичних фактів, яку не можна проектувати на події в Криму, оскільки в той час існувала зовсім інша Вестфальська система міжнародних відносин, після якої світ пережив кілька її вдосконалень у вигляді - Версальської і Ялтинсько-Постдамської.
Історія Перша. Війна за рабство незалежність.
В 1835 році прийняттям
Семи Закноів відбулася зміна конституційної системи у самій Мексиці. Документ звужував федеральну децентралізацію і посилював вертикаль мексиканської влади, що призвело до повстань, підтриманими мексиканськими лібералами.
В цей час у Техас був особливим прикордонним штатом: в ньому переважали переважно англофонні колоністи, які були незадоволені забороною рабства, яке було відмінено в Мексиці наприкінці 1820-х рр. Основою економіки Техасу було вирощування бавовни, яке потребувало рабської праці. Хоча де-юре в Мексиці рабство було заборонене, де-факто в Техасі на момент початку війни за незалежність рабство було. Важливо також, що мексиканський уряд до 1835 року здійснював політику залучення іммігрантів, звільняючи їх від податків, тому в Техас переселялися вихідці зі США. Приблизна структура населення Техасу на той час: ~30 тис. англотехасців, ~ 8 тис. латинотехасців і ~ 5 тис. рабів.
Сім Законів були результатом посилення держави, яка в результаті війни за незалежність не могла утримувати власну армію для захисту від індіанців - цю функцію покладали на місцеву міліцію. За таких обставин в Техасі склалася ситуація, коли населення є озброєним і сильно незадоволеним центральною владою.
2 жовтня 1835 року в Техасі почалася війна за незалежність, коли мексиканські військові звернулися з вимогою повернути гармати, які перебували на озброєнні техаської міліції. Війна за незалежність закінчилася 21 квітня 1836 року відступом мексиканських урядових військ за Ріо-Гранде. Конфлікт був остаточно вирішений лише в 1845 році, коли Техас став 28 штатом Сполучених Штатів Америки. Увесь цей час Мексика не визнавала незалежності Техасу та не полишала спроб відвоювати його. США не надавали жодної підтримки Техасу, хоча існують відомості про численних добровольців зі США (у тому числі відставних військових), які приймали участь у конфліктах на боці Техасу.
Англотехасці стверджували, що вони переїжджали до Техасу на запрошення мексиканського уряду на самоврядні території, схожі до тих, що у них на батьківщині, тому вони борються за самоуправління. Поруч з тим першим прийнятим документом нової техаської влади серед інших було узаконення рабської праці.
Історія друга. Велика війна за рабство Громадянська війна.
На момент обрання
Абрахама Лінкольна Прездинтом США в Техасі на службі перебувало близько 20% всього особового складу армії США. Цим з"єднанням, покликаним охороняти кордон з Мексикою командував генерал
Девід Твігс, герой мексикано-американських війн. З приєднанням Техасу до Конфедерації саме з ним вели переговори уповноважені представники штату Техас. Генерал передав владі штату Техас командування над усіма підлеглими йому солдатами, а також всю власність, що перебувала під його орудою, включно зі складом 10 тис. гвинтівок. Пізніше був оголошений "людиною, що зрадила свій прапор" урядом США; комісований владою Конфедерації і призначений бойовим генералом. Але через поважний вік (понад 70 років) командування він передав після перших же сутичок.
Цікаво, що проти вступу у Конфедерацію виступало близько 25% жителів Техасу, переважно німецьких колоністів з північних штатів. В серпні 1862 року солдати Конфедерації здійснили різню німецьких колоністів біля річки Неусес. Більша частина німецьких колоністів пізніше покинули Техас, перебравшись через Ріо-Гранде: вони так ніколи і не повернулися до США.
70000 техасців служили солдатами, кавалеристами та артелеристами у конфедеративній армії . Вважалося, що техасці - навідданіші солдати Конфедерації. Їхня поява завжди піднімала бойовий дух, адже техасці були загартованим в боях з Мексикою.