Чернівецьким журналістам провели семінар щодо актуальних проблем ВІЛ/СНІДу

Sep 01, 2011 20:57



31 серпня в конференц-залі готелю “Буковина” був проведений семінар “ВІЛ/СНІД: реалії,проблеми, перспективи подолання проблеми”, в якому взяли участь Світлана Комар - завідуюча центром “Клініка для дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД” (“Охмадит”, м.Київ), офіційний представник UNICEF в Україні; Лесюк Юрій - головний лікар Чернівецького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом; Олена Панчишина - регіональний представник програм боротьби з ВІЛ-інфекцією / СНІДом від UNICEF в Чернівецькій області.
Були обговорені актуальні питання боротьби з ВІЛ/СНІДОМ , проблема несправедливого ставлення до людини через його/її реальний або надуманий ВІЛ-статус (стигматизація), надання допомоги дітям з ВІЛ-інфекцією. Особливу увагу було приділено тому, що хворі, особливо хворі дітки, більше потерпають все таки не через саму хворобу, а через негативне ставлення оточуючих до них.

В Чернівецькій області за період епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією - з 1992 року (моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції) - до 1 січня 2011 року офіційно зареєстровано 871 випадок ВІЛ-інфекції, у тому числі 206 випадків захворювання на СНІД.
Впродовж цього періоду в області зареєстровано 143 дитини, які народились від ВІЛ-інфікованих жінок. За останні два роки кількість обстежених на ВІЛ-інфекцію в області значно зросла в порівнянні з минулими роками, внаслідок цього зросла і кількість вперше виявлених випадків ВІЛ-інфікування.
На обліку в обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають 86 дітей, з яких у 49 дітей діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено та 37 дітей, яким діагноз ВІЛ-інфекції знаходиться на стадії підтвердження. Діагноз СНІД зареєстровано у 23 дітей, з числа ВІЛ-інфікованих, що мешкають на території Чернівецької області. Забезпечення лікарськими засобами для проведення лікування дітей проводиться за рахунок коштів державного бюджету.

Юрій Лесюк запевнив, що проблем з забезпеченістю антиретровірусними препарати на даний час в області немає.

Довідково:

Станом на 01.07.2011 року антиретровірусну терапію (далі - АРТ) отримує 24 411 осіб, з них за кошти державного бюджету - 20 601 особа (84,4%) (19 526 осіб в ЗОЗ МОЗ України, 1 074 особи у відділенні СНІД ДУ “ІЕІХ ім. Л.В.Громашевського АМН України”) та 3 810 осіб (15,6%) - за кошти Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (6-й раунд) в рамках реалізації програми “Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення в Україні” (переважно пацієнти з подвійною (ВІЛ/Туберкульоз) та потрійною ВІЛ/ТБ/Споживач Ін”єкційних Наркотиків - патологією). Окрім того, в закладах пенітенціарної системи за кошти ГФ 6-го раунду АРТ отримує 797 осіб. Всього в Україні АРТ отримує 25 208 осіб.

Вілігорська Катерина

Originally published at Буковина online. You can comment here or there.

Охорона здоров’я, Чернівці, Новини

Previous post Next post
Up