65 років тому, 8 травня 1945 року в Європі замовкли гармати найкривавішої за всю історію людства ІІ Світової війни. Українська земля та український народ, розділені на той час між чотирма ворогуючими державами, зазнали неймовірних страждань і руйнувань впродовж шести довгих воєнних років. Сьогодні настав час гідно вшанувати пам’ять всіх наших земляків, які полягли на полі слави, захищаючи свої сім’ї, свої домівки, свій край і свій народ, незалежно від того, в яких мундирах вони не були б одягнуті і якій присязі не були б вони вірні до загину.
Блюзнірством є спроби сучасних політиканів втиснути український вимір ІІ Світової війни в сталінські рамки «великай атечествєннай вайни». Адже нерівний двобій Карпатської України з хортистською Угорщиною розпочався ще в березні 1939 року, а героїчна оборона Львова від гітлерівців в вересні 1939 року стала зразком польсько-українського бойового побратимства в той час, коли справжні палії війни, Гітлер і Сталін, були найвірнішими союзниками і друзями.
Тому наша особлива пошана належиться тим українським добровольцям, які без вагань поклали свої молоді життя на вівтар вимріяної самостійності української держави, вмираючи під синьо-жовтими тризубовими прапорами в лавах Карпатської Січі, Буковинського Куреня, похідних груп ОУН, Української Повстанської Армії, Буковинської Української Самооборонної Армії та інших формувань.
Запрошуємо всіх, для кого Вітчизною є соборна українська держава, взяти участь у традиційній церемонії покладання квітів до пам’ятника Героям Буковинського Куреня в Чернівцях з нагоди закінчення ІІ Світової війни в Європі.
Початок урочистостей о 18 годині 8 травня 2010 року.
Збір учасників церемонії біля Українського Народного Дому (вул. Ломоносова, 2) о 17 годині 45 хвилин.
На фото: відкриття пам’ятника Героям Буковинського Куреня 24 вересня 1995 року. На передньому плані - Олександр Бручковський, ветеран Буковинського Куреня, який пройшов бойовими дорогами ІІ Світової війни від Чернівців до Франції.
(с)
Громадська Рада Товариства “Украiнський Народний Дiм в Чернiвцях“
Буковина online