«Міста та люди» - саме таку назву має виставка фоторобіт відомого румунського фотомитця Мірчі Ангела, яка відкрилася у п’ятницю, 9 квітня, в Чернівецькому художньому музеї. Ця виставка побувала майже у всіх великих містах Румунії, а тепер вона вперше експонується в Україні, і в якості «українського дебюту» завітала до столиці нашого краю. Складається вона з 50-ти фоторобіт майстра.
Мірча Ангел народився в 1946 році в місті Крайова (Румунія). Що цікаво - він отримав вищу воєнну освіту (Військове училище інженерних військ в м. Сібіу, Вища Академія військових досліджень у Бухаресті) і вийшов у відставку в 1996 році в чині полковника.
Фотографія ще з дитинства зайняла своє місце в серці майбутнього фотохудожника. В 9 років він вже підпрацьовував в одній фотолабораторії рідного міста, а потім отримав досвід роботи з фото у фотостудії близького родича, відомого фотомитця Крайови Павла ІванОвича. Вже тоді фотографія була для Мірчі як хобі, а пізніше стала однією з граней його військової спеціальності, яку він практикував протягом всього життєвого шляху.
Але в світ художнього фото митець прийшов тільки після виходу на пенсію і в 1998 році він став членом Асоціації фотомитців Румунії (AAFR). До речі, зараз він входить до складу керуючого комітету AAFR в якості директора депертаменту салонів та нагород. У 1999 році Мірча створив фотоклуб «Міхай Дан-Калінеску» у рідному місті, став його президентом, і тоді ж при клубі започаткувалися курси з техніки фотомистецтва, в яких взяли участь більше ніж 400 молодих фотографів. З них 14 чоловік були зараховані до румунських та іноземних вузів з фотографічним профілем. З моменту заснування в цьому фотоклубі було презентовано більше 170-ти виставок румунських та закордонних фотомитців.
У творчому доробку Мірчі Ангела близько 200 робіт, які приймали участь у виставках в румунських фотосалонах, і більше 50-ти робіт, що презентувалися у міжнародних фотовиставках під патронажем Міжнародної асоціації фотомитців (FIAP), де 30 з них були відмічені нагородами та медалями. У 2007 році митець отримав Почесну медаль FIAP за значний внесок у розвиток міжнародної фотографії.
Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею
Буковина online