Dec 31, 2013 00:47
Заголовок - прочитання ієрогліфів 天声人語, які є назвою найстарішої газетної колонки в Японії. Дослівно - "неба голос людина говорить", тобто якщо перефразувати - то коротко про все підряд. Колонка почала виходити в одній із найстаріших японських газет, "Асахі сімбун", 1904 року 1 місяця 5 числа, тобто зовсім скоро буде вже 109 років з дня першого виходу. Назва колонки, так само як кількість літер, неодноразово змінювалася за ці роки, теперішня кількість знаків - 603, вони розділені на кілька абзаців чорними трикутниками із вершинами донизу.
Тематика - про все підряд, міні-варіант редакційної статті. Останні шість років її пишуть по черзі двоє журналістів, чергуючись потижнево, колись - один відповідав за все. За кілька осінніх місяців було багато критики прем"єра Абе, який трошки розігнався і ніяк не може зупинитися у своєму прагненні побудувати сильну країну.
Вдумайтеся, малята - протягом 108 років і 359 днів у вранішньому номері "Газети Асахі" (у них, до речі, прапор такий, що не сподобався би корейцям, і тираж зараз близько 8 мільйонів примірників ЩОДЕННО) з"являються шість сотень знаків, розділених чорними трикутниками. Доставляються в поштові скриньки о п"ятій ранку і прочитуються мільйонами японців - за сніданком традиційним або європейським, в офісі чи університетській бібліотеці, по дорозі на роботу в напівсонному поїзді або у фешенебельному рьокані у затишному футоні.
У нас уже 31 грудня, але я продовжую захоплюватися дивовижній здатності цього народу плекати спадковість поколінь. 108 років! Третя сотня вже зовсім поруч.
Жаль только - жить в эту пору прекрасную Уж не придется - ни мне, не тебе.
васуреру бекарадзу,
газета