(no subject)

Dec 31, 2009 11:14

ЖИТТЯ КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
- (колишньої Братської школи)

image Click to view



Виступ владики Іларіона Алфєєва в Києво-Могилянській академії про Ісака Сирина звичайно була непересічна подія.

Безвідносно до справжньої мети цього візиту лекція була цікава. Хоч би тому, що трохи незвично послухати в світському закладі науковий виклад про одного з Отців Церкви та дізнатися більше про Ісака Сирина.

Як людина владика Іларіон справляє позитивне враження - спокійний, виважений, освічений.

Але яка була справжня мета візиту? Можемо тільки здогадуватись:

- Ляпас атеїстичній філософській науці (кафедрі філософії НаУКМА, Інституту філософії), що в одній з найбільшій православній країні навіть не стоїть питання про вивчення на науковому рівні православного богослів’я, так як, наприклад, в Оксфорді, де владика вчився.

- Ляпас керівництву та студентам Могилянки на 5-річницю Помаранчевої революції.

- Відповідь РПЦ на цикл лекцій «Духовні цінності людини», що читають керівники "неканонічних церков" (патріарх Філарет, владика Євстратій, кардинал Гузар, єпископ Ісіченко) першокурсникам Могилянки починаючи з 2004 року.

Напевно всього потроху.

Щодо англійської мови мови викладу, то це був фарс. По-перше, це було читання по писаному з росакцентом, яке могли чути тільки перші ряди, враховуючи ще й те, що режисери по звуку запізнились на лекцію. По-друге, 20 хвилин "англійської частини" все рівно перекрились 40 хвилинами відповідями на запитання на російській мові. Не кажучи вже про те, що аудиторія була явно "неангломовна" - це були семінаристи з Лаври.

Щодо суті вчення Ісака Сирина, і як його виклав владика Іларіон, можна почитати в непоганому репортажі Дмитра Кузьменка на http://www.kiev-orthodox.org/site/events/2130/

Цікава деталь. Лекція відбувалась на другому поверсі Староакадемічного(Мазепеного)корпусу. На цьому самому поверсі, тільки за дверима знаходиться церква.
Майже в цей саме час отець Богдан (Дідусенко) в цій церкві Благовіщення ікони Божою Матері (УПЦ КП) служив Акафіст разом з прихожанами, серед яких є і студенти та випускники Києво-Могилянської академії.Їх відділяла тільки тонка стінна перегородка.
Previous post Next post
Up