Mar 08, 2011 20:49
Підсилювачі постійного струму
Підсилювачі постійного струму за принципом дії підрозділяють¬ця на підсилювачі прямого посилення і посилення з перетворенням, в яких постійний струм перетвориться спочатку в змінний, а потім посилюється. Підсилювачі прямого посилення між каскадами мають не¬посередній (гальванічну) зв'язок. При такому зв'язку між елементами каскадів немає конденсаторів, трансформаторів, тому через каскади проходять струми з невеликими змінами.
Безпосередній зв'язок, добре передаючи перепади потенціалів і повільні зміни струмів, утрудняє установку режиму роботи підсилювального елементу і викликає нестабільність роботи підсилювача. На роботу посилювача роблять значний вплив зниження напруги питання і зміна параметрів підсилювальних елементів, що призводить до зміни вихідної напруги. Усі ці зміни називають дрейфом нуля підсилювача, який визначається вихідним значенням напруги за відсутності сигналу на вході.
Для зменшення дрейфа напруги використовують джерела живлення з хорошою стабілізацію, застосовують глибокий негативний зворотний зв'язок. Для температурної компенсації використовують термістори і т. д. Підсилювачі постійного струму можуть бути одно и двотактними. Для посилення сигналів від сотні мікровольт і вище використовують підсилювачі прямого