Навіяні діалогом між мною та
Костянтином.
Різноманітні науковці (академіки, дилетанти, аматори, ентузіасти...) вже давно намагаються звести докупи різноманітні кінці ниток, які стирчать із великого загального слов'янського клубка. Одним із питань є розміщення племен/етносів, про локалізацію яких у давніх літописах або не згадується, або згадується
(
Read more... )
Comments 41
Reply
мені останнім часом особливо цікаво оглядати різноманітні городища слов'ян...
Reply
Reply
Reply
Reply
добру відповідь дасть генетика, але особисто мені ще й цікавим є формування етносів у хронологічному контексті...
Reply
Багатоголовіх ідолів достатньо і в балтиці, а там слов'яни від кельтів були відділені германцями. Можливо, звичайно, що вони принесли їх з собою з карпатського регіону, але хто зна.
Характеризувати Дажбога як запозичення я б теж не став, адже паралелі є не тільки в кельтськіх традиціях, а й в інших індоєвропейських, тому я думаю, що це не запозичення, а продовження колись спільної традиції.
Симаргл це взагалі тема окремої розмови.
З локалізацією Артанії незрозуміло. Там повинен бути острів, а я його в тій місцевості не пригадую.
Reply
Багатоголові ідоли починають з'являтися в часи галлів. Можливо, не всі вони у Європі є від галлів, але ті могли започаткувати певну традицію.
Я написав "можна вважати", тобто то на рівні гіпотези. Частина науковців, наприклад К.Тищенко висловив такі ж припущення.
Цілком згідний, що це радше продовження якоїсь давньої традиції. Ще би знайти її коріння...
Я також чув про острів, але тим островом могла б бути і територія, обмежена із більшості сторін річками, яка б мандрівникам нагадала острів.
Reply
Частина науковців, навіть більша частина, підтримує норманізм))
Справа в тому, що на цей острів дуже схожий Рбген, а на Артані. Аркона. І, якщо Славія була на Дунаї, то що з Київа що звідти майже однакова відстань, правда вона дещо більша від описаной, близько 1200 кілометрів. Сумніваюсь, що їх можна подолати за 4 дні, хоча звідки арабам знати скільки туди днів добиратись, якщо там ніхто не був. Зато є свідчення, що аз з Чехії туди ходили паломники, аж до зруйнування Аркони данами.
Reply
Аркона... може бути, але відстані таки вражаючі...
невже з арабів ніхто там не був?
Reply
http://primordial.org.ua/archives/1287
Ія тут погоджуюся, бо то ж практично Болохівщина й є.
Reply
Reply
Reply
Також: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/7/7b/Kujaw%D1%96a_Yartania.jpg
в ті матеріали я не вчитувався, + то було давно досить.
Reply
Leave a comment