На різдвяні свята тільки двічі вдалося ненадовго вибігти до лісу (Бровари), але й цього вистачило, щоб поповнити свій список бачених видів двома новими.
Оскільки освітлення не дозволило зробити якісних фото, я вирішив скомпонувати одну картинку з птахами, яких можна зустріти взимку у мішаних зграях із
великими і
блакитними синицями, а також
повзиками і
підкоришниками.
- Золотомушка жовточуба Regulus regulus (Goldcrest; Королек) - найдрібніший птах України і Європи. Взимку трапляється на всій території, перевагу віддає хвойним лісам, тримається здебільшого у кронах дерев, хоча я часто спостерігав його й унизу, можливо, тому що в нашому лісі багато поламаних гілок і дерев. Я навчився вже знаходити золотомушок за голосом (попискування), особливо добре чути зграйку.
- Довгохвоста синиця Aegithalos caudatus (Long-tailed tit; Длиннохвостая синица или ополовник) - пухнаста пташка з довгим хвостом і коротким клювом. Насправді, відноситься не до синиць, а до окремого сімейства.
- Гаїчка болотяна Parus palustris (Marsh tit; Гаичка черноголовая) - стверджують, що тримається в лісах поблизу боліт чи інших водойм. Дуже схожа на гаїчку-пухляка, але має більш блискучо-чорну шапочку, що не заходить далі на спину, а також меншого розміру пляму на горлі, коротоший і товщий клюв. Найдостовірніше розрізняється за піснею, але я, на жаль, ще не маю достатньо досвіду з цього питання :)
- Синиця чорна Parus ater (Coal tit; Московка) - дрібна синичка, що вирізняється темним забарвленням, двома білими полосками на крилах, а також білою плямою на потилиці (на фото не видно).
Всі ці види, окрім золотомушки зустрічалися мені лише по одному разу, тому цікаво було б взнати, хто і де ще бачив цих птахів, особливо чудових довгохвостих синиць.