Всі вже, мабуть, знають про те, що сталося сьогодні біля грузинського посольства.
Під час проведення непристойної за формою акції на захист затриманих у Грузії журналістів, яких підозрюють у шпигунстві на користь Росії, з посольства вийшов невідомий чоловік і спочатку накинувся з кулаками на активісток, а потім ударив журналіста видання "Коментарі" Олександра Ямкового - одного з працівників ЗМІ, що знімали акцію.
Особисто для мене зрозуміло, що затримані у Грузії таки були російськими шпигунами, і що кожен грузин це розуміє і болюче реагує на спроби їх підтримати. У співробітника посольства просто здали нерви (аж зробив такий жест, ніби за зброєю потягнувся - див.стоп-кадр). Але це його аж ніяк не виправдовує. Ніхто не має права не тільки бити, а навіть заважати журналістам "при виконанні". Та він і взагалі нікого не мав права чіпати, адже його повноваження обмежуються територією посольства. І звільнили його з роботи цілком справедливо і заслужено.
Я зараз про дещо інше хочу сказати. Про своє захоплення реакцією посла, Григола Катамадзе, якого, до речі, знаю особисто і завжди поважала.
Посол Грузії Григол Катамадзе доручив підготувати наказ про звільнення коменданта посольства, який бив українських журналістів.
Про це дипломат заявив "Радіо Свобода".
"Я вже три дні відсутній в Києві, перебуваю у довгостроковій відпустці, і мені дуже прикро, що співробітник посольства, який працює за контрактом, він не дипломат, перевищив свої повноваження", - сказав Катамадзе.
За його словами, за 17 років існування посольства Грузії в Україні були різні складні ситуації, але жодного разу не було навіть "маленького непорозуміння між посольством і журналістами".
"Мені дуже прикро і я хочу сказати як посол і як грузин, хочу попросити вибачення у ваших колег, в журналістів, перед якими наш співробітник повів себе неадекватно", - наголосив Катамадзе". Тобто, Катамадзе -
а) зреагував миттєво;
б) не почав казати, що арештовані були шпигунами, а активістки поводилися непристойно (хоча і те, і те правда);
в) не заявив, що цей співробітник був звільнений ще в минулому році, як часто роблять наші менти, якщо їхній колега на чомусь попадеться;
г) загасив конфлікт, не даючи йому розгорітись;
д) узяв на себе відповідальність за інцидент і вибачився (чого не дочекаєшся, наприклад, від наших міністрів).
Декому б з наших повчитися в нього. Адже заважають українським журналістам працювати - б’ють камери, влаштовують обшуки тощо - як правило, все-таки не працівники грузинського посольства.
UPD.
Стаття Олексія Ярославцева на цю ж саму тему.