Олена Білозерська: "Не розумію вишивання по схемах"

Jan 05, 2011 20:51

Несподіване інтерв'ю зі мною - як з вишивальницею :) Напередодні Різдва для сайту про рукотворне мистецтво Made-in-ukraine.info, який дуже рекомендую.

«Не розумію вишивання по схемах»



Ікона "Господь Вседержитель"

Відома журналістка та блогерка вишиває унікальні ікони. По-перше, ці образи - дуже дрібненькі (розмір зображення - 8*5,5 см, разом з паспарту і рамкою - 18*15 см), а по-друге - зроблені без жодних схем та інших рукодільних підказок. В інтерв’ю нашому сайту Олена Білозерська розповіла про дивовижний процес творення ікон, тонкощі «малювання» нитками, а також про те, що об’єднує вишивання з… написанням шпаргалок.



Олена Білозерська

- Олено, чому Ви взялися за вишивання ікон? Хтось на Вашому місці спробував би намалювати образ, хтось просто купив би готовий…

- Точно сама не знаю… Якось, в один прекрасний день, це спало мені на думку. Мені завжди чимось не подобалися стандартні ікони - такі, які є вдома у кожного. Вони однакові, типографські… Хотілося, щоб було, як в давнину, коли у всіх були різні ікони, написані майстрами й народними умільцями. Я хотіла мати саме таку ікону, але купити витвір мистецтва не змогла би - такі ікони дуже дорого коштують. Думала навіть спробувати намалювати образ сама: навіть проконсультувалася з професійним художником щодо роботи з масляними фарбами. Це дуже складна тема: перед роботою треба грунтувати дошку, потім - вміти змішувати фарби. А я ніколи в житті не працювала з масляними фарбами, тому зрозуміла, що просто «не потягну». Інколи малюю графічні портрети, але, знову-таки, як Бог на душу покладе - тобто, не як професіонал… Отже, мені прийшла ідея вишити ікону нитками.

- Яким на той час був Ваш вишивальний досвід?

- До цього я не вишила своїми руками абсолютно нічого, якщо не рахувати однієї шкільної вишивки. Це була полуничка з трьома листочками: ми всі вишивали такі серветочки. Моя мама сплела гачком гарненьке мереживо, оздобила цю серветку. Вона досі зберігається у мене

Читати далі на сайті Made-in-ukraine.info (відкриється у новому вікні)

християнство, інтерв’ю, рукоділля, різдво, я

Previous post Next post
Up