Кінці у воду

Dec 12, 2010 12:26



Кінці у воду
Два місяці тому на березі річки Латориця в Мукачеві Віктор Балога відкрив пам’ятник «Повені», побудований ним за власні кошти. Ця подія у свідомості пересічних закарпатців тісно пов’язана з прізвищем одіозного земляка, котрий, як відомо, починав свій шлях до великих грошей саме заробляючи їх на нищівних повенях від яких, починаючи з 1998 року, страждає Закарпаття.
Саме тоді, восени 1998 року, в Мукачеві було підтоплено 3 тисячі будинків. 127 з них повністю зруйнувалися, а 2200 мукачівців залишилися без даху над головою. Потім були інші не менш нищівні повені, які у той чи інший спосіб робили Віктора Балогу все більш заможнішим і, як наслідок, більш впливовішім у краї та й загалом у державі. Адже давно відомо, що гроші дають владу, а влада робить гроші. То ж вдячність благодійним повеням за те, що вони зробили для Віктора Балоги і вилилася у споруджений ним за власний кошт пам’ятник цьому природному катаклізму.

Нині водяна стихія на Закарпатті  наробила нової біди. У Закарпатській області  підтоплено близько 1 тис. 117 дворогосподарств та 121 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено майже 305 м берегоукріплень та 6 км автодоріг, 4 залізобетонних та 1 дерев'яний мости. Без електропостачання залишається 8 населених пунктів, у районах підтоплення призупинено роботу  водозаборів. І розміри катастрофи будуть збільшуватися разом із рівнем води що продовжує наповнювати річки Уж, Боржаву, Латорицю  і Тису.

Однак, як повідомило джерело  з  МНС в Закарпатській області все керівництво закарпатських надзвичайників ще позавчора по обіді терміново виїхало до Києва в міністерство і до цього часу не повернувшись звідтіля, покинувши постраждалу від повені область для вирішення більш нагальних питань - кадрових. Як відомо Президент реорганізовує МНС, то ж місцевим керівникам треба рятувати власні крісла, а краяни якось самі собі дадуть ради. А те, що ті керівні крісла чогось таки вартують, ні для кого не є таємницею і прикладом тому - головний МНСник держави Віктор Балога.

Згадаймо лише перше пришестя Віктора Балоги до керма МНС. Тоді до прикладу на балансі обласних надзвичайників було лише комплектів забезпечення життєдіяльності на випадок надзвичайних ситуацій із розрахунку на 150 тисяч населення Закарпаття, після переходу нашого земляка на роботу  у канцелярію президента Ющенко, комплектів в обласному МНС залишилося лише 3000 комплект. Куди поділися 147 тисяч - наразі не відомо, хоча всі здогадуються про долю алюмінієвого комплекту посуду, ліжок, постільних комплектів та багато іншого краму, що у той комплект життєзабезпечення постраждалої особи входить. Не менш показовими є і катастрофічне зменшення палаток з більше як 1000 одиниць до 140. Кудись поділися і два з 4 критих надувних американських рятувальних човнів класу «Бриг» разом з двигунами марки «Джонсон». За тодішнє керування МНС Віктором Балогою в нашій області «водою змило» аж 20 потужних мотопомп «Вілакс» із 28 отримані у спадок від попередників. Та що там матеріально-технічний ресурс. Всі добре пам’ятають скандал у 2005 році, коли до області приїздів тодішній президент Віктор Ющенко, котрому Віктор Балога «втирав» про нібито щойно збудовані 3 км. Чопської дамби, на що розлючений брехнею Балоги президент резонно підмітив: « А як це так швидко на дамбі пні виросли». Однак Ющенко так і не поцікавився куди зникли гроші виділені на будівництво Балогою тієї «міфічної» дамби, яка була збудована ще його попередниками.

Можна ще довго вести перелік того, що з державного «змила» вода бурхливих закарпатських річок у власні засіки Віктора Балоги. Більшість з його оборудок добре відомі закарпатцям із публікацій у місцевих ЗМІ, однак багато чого ще сховано під повеневими водами, а скільки ще змиють з державної скарбниці катастрофічні закарпатські повені одному Богу відомо.

То ж недарма Віктор Балога напередодні чергової повені вирішив встановити на рідній мукачівщині їй пам’ятник, отже саме повенева вода  зробила його непросто багатою людиною. Хоча з іншого боку спірним є питання людяності особи, що наживається на лихові інших.

http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=23452

екология, паводок, украинская власть, ущерб Украина, Балога

Previous post Next post
Up