О...ДА

Apr 05, 2011 23:17

Мене попросили написати критичну статтю про сайт ОДА. Подаю у оригінальній версії, у тій, яку понесу в ОДА.

Яким має бути сайт Черкаської обласної державної адміністрації?

Перш за все сайт має бути зроблений не для ОДА, а для пересічного відвідувача сайту. Сайт має бути комфортним, зручним і цікавим. Комфорт досягається гарним дизайном. Зручність на сайті досягається простою і зрозумілою навігацією. Щоби відвідувачу було цікаво, потрібно підбирати матеріал і подавати його відповідно. Нажаль, сайт Черкаської обласної державної адміністрації некомфортний, незручний та нецікавий.

Загальне оформлення сайту непривабливе і містить значну кількість недоліків:

Шапка

Шапка не обов’язково має бути прямокутної форми. Герб області має бути більшим. Фото адмінбудівлі краще розмістити зліва, а не справа, як зараз. Прапор і герб України має бути більшим і якіснішим.

Красиво оформлений сайт Будапешту http://www.budapest.com/, Парижу http://www.paris.fr/, Івано-Франківська http://www.mvk.if.ua/, Луганська http://oblrada.lg.ua/. Цікава шапка у Львівської ОДА http://www.loda.gov.ua/

Привітання

Привітання голови Черкаської обласної державної адміністрації знаходяться на другому плані у другому розділі, а має бути першим і найголовнішим у верхньому лівому кутку. Можна привітання голови ОДА зробити на виліт при відкриванні сайту. В самому ж привітальному слові є граматична помилка. Привітання голови ЧОДА С.Б. Тулуба написано в третій особі множини: «Щиро вітаємо Вас на порталі Черкаської обласної державної адміністрації !» має бути «Щиро вітаю Вас…»

Структура сайту

Вся інформація на сайті має бути згрупована по напрямках і структурована. Нині сайт зліва містить аж 16 віконець. Це дуже багато віконець і загромаджує сайт. До того ж зустрічаються повтори «фотогалерея» і «фотоновини», «голова адміністрації». Дуже важливим є сам інтерфейс сайту, тобто набір інструментів, що дозволяє реалізувати взаємодію відвідувача з сайтом. Сюди відноситься організація меню, навігація сайту.

Топ новини

Основні статті дня мають подаватися з датою і часом. Головних подій має бути не більше 5. Вони мають бути гарно ілюстровані фотоматеріалом, містити обширний матеріал з коментарями, причинно-наслідковим характером. При цьому - в основній статті викладаються тільки загальні питання, а більш детальний матеріал розміщується під посиланням "Читати далі" або "Детальніше". Нині цього не робиться. Матеріали подаються застарілі під новими датами. Фотокартки досить часто не підходять під зміст статті. Статті неінформативні, сухі, занадто офіційні. У статтях допускаються орфографічні помилки і неточності.

Новини

Найважливіші найсвіжіші новини розміщуються у топ новинах, потім вони опускаються у новини, фотокартки стають меншого розміру, відкритими для перегляду залишаються лише назва і короткий зміст статті. Кількість статей у розділі «новини» не має перевищувати 10.

Архів новин

Архів новин зберігає усі новини, але відкритими для перегляду залишаються тільки дати та назви статей з активною системою переадресації.

Різноманітність та цікавість

Потрібно зацікавити відвідувача сайту іншими сторінками через посилання, анонси сторінок, подій. На сайті окрім офіціозу мають бути інші різноманітні статті від загальної інформації до новин міст, районів, прогнозу погоди. Треба турбуватися про відвідувачів сайту і розміщувати те, що їм цікаво.

Сучасність та інформативність

Пам’ятайте, що це сайт обласної державної адміністрації і що цей сайт має стати центром віртуального спілкування мешканців та гостей області. Ваш сайт ніколи таким не стане, бо він нудний, сухий і занадто офіційний. Потрібно зробити пере посилання новин у соціальні мережі «Facebook», «Livejournal», «Twitter», «В контакте» та ін.

Медіа

Більшість сучасних сайтів вже мають власні мультимедійні частини завдяки зросту популярності таких систем, як «Google Video», «YouTube» та рекламних мультимедійних можливостей «Google». Ці традиційні елементи сайту мають бути перероблені в більш ефективні програмно-стильові презентації, в яких можна широко застосовувати такі елементи як відеоінтерв’ю, думки експертів.

Розширення інформаційної бази

Основним спіч-мейкером з боку влади останнім часом був голова Черкаської обласної державної адміністрації С.Б. Тулуб. Практично відсутня інформація про роботу заступників голови ОДА та керівників структурних підрозділів. Необхідно долучити до створення інформаційних приводів заступників голови Черкаської облдержадміністрації та керівників структурних підрозділів, які мають систематично брати участь у засіданнях обласного прес-клубу, "прямих ефірах" на ОДТРК та інших ЗМІ регіону, особливу увагу слід звернути на районні телеканали.

Зворотній зв'язок

Через соціальні мережі, та гостьову книгу, яку обов’язково слід завести, усі бажаючі матимуть можливість висловитися щодо самого сайту та подій, що відбуваються. Сайт має містити розширену базу контактів, телефонних і адресних баз. На нинішньому сайті немає лічильника відвідування, а він обов’язково має бути і працювати у демонстраційному режимі.

Ну і на сам кінець, потрібно частіше оновлювати сайт. Ми ж будуємо нову Черкащину, то і сайт треба створити новий і працювати з ним по новому.

О.Г. Давиденко

Найсвіжіші «проколи» сайту:

05.04.2011 Голова облдержадміністрації побував у Черкаському районі

Назва невиразна, не відповідає змісту матеріалу, суть і мета поїздки незрозуміла, назва не викликала бажання прочитати матеріал.

Потім із матеріалів виясняється, що «5 квітня під час робочої поїздки до с. Білозір’я Черкаського району голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб, спільно з головою Черкаської райдержадміністрації Михайлом Скляровим поклав квіти до обеліску «Слави». Складається враження, що їздили покласти квіти. Це робочий момент і акцентувати на ньому не слід було взагалі.

Далі ще більший ляп: «Очільник області на згадку про перебування у цьому населеному пункті та у рамках Всеукраїнської акції благоустрою посадив біля обеліску 2 молоді берізки. Його приклад наслідували керівники району та села». То на згадку про село чи в рамках всеукраїнської акції? І чому дві берізки? Де фото з лопатою? До чого тут приклад який треба наслідувати? Це робочий момент і акцентувати на ньому не слід було взагалі.

Фото біля статті маленьке, невиразне і взагалі не по суті. На фото зображене перерізання стрічки, хоча у матеріалі про це ні слова.

04.04. 2011 Відкрито музей спортивної слави області

Назва невиразна, неінформативна. Якщо «відкрито», то чому на головному фото не перерізання стрічки, а вручення грамоти? Саме фото невиразне і маленьке. Не висвітлена роль ЧОДА у створенні та відкритті музею.

«Сергій Тулуб привітав присутніх та зазначив, що досягнення наших земляків на спортивних аренах світу…». У текстах не допускається використання займенників «ми», «наша» та ін. краще було б написати «… що досягнення Черкаських спортсменів…»

04.04.2011 Незабаром на Черкащині з’являться багатофункціональні спортивні майданчики ще у 20 районах

Не можна починати речення зі слова незабаром, а тим більше назву статті. Чому ще у 20 районах? У яких районах? Назва не містить смислового навантаження. Сама стаття містить загальний описовий характер. Не висвітлено причинно-наслідкового характеру цієї події. Не висвітлено роді ЧОДА в цьому процесі. Фото до статті підібране неправильно. На передньому фоні м’ячі, а голова ЧОДА С.Б. Тулуб десь далеко на задньому плані.

04.04.2011 Керівник області провів розширену нараду з питань організації прийому паломників-хасидів

Чому матеріал від 02.04.2011 розміщений під датою 04.04.2011? У статті йде мова про нараду очолювану головою ЧОДА, а на фото хасиди на фоні якихось кущів. Хасиди ж паломництво роблять не в кущі, якщо було бажання розмістити тематичне фото з хасидами, то слід було показати могилу до якої здійснюється паломництво та самих паломників біля могили.

«- Нинішнього року на Рош-ха-Шана попередньо очікується приїзд значно більшої кількості паломників-хасидів, - наголосив голова облдержадміністрації Сергій Тулуб». Попередньо очікується - це як? Значно більшої кількості щодо чого, з чим порівняно? Неправильно написані звороти і неправильно передано суть сказаних губернатором слів.

«На його переконання…». У текстах не допускається використання займенників «він», «його» та ін. краще було б написати «… на думку голови ОДА…»

Інтернет, Влізло, ОДА

Previous post Next post
Up