Jul 29, 2013 18:19
Коли йде мова про алкоголь, завжди згадуються слова пісні групи «Ленінград» … все это похоже на какую-то разводку, наркотиков нельзя, но можно водку…
«Алкоголь - дозволений наркотик»
Головна проблема алкоголізму в тому, що алкоголь - дозволений наркотик.
Всесвітня організація охорони здоров'я прирівняла алкоголь до психотропних наркотичних речовин. Та ейфорія, яка виникає при алкогольному сп'янінні, за фізіологічними проявами подібна до наркотичної ейфорії. Тому сьогодні вживається термін «алкоголь та інші психотропні речовини». Можна сказати, що алкоголь - легалізований наркотик. Але з наркотиками у нас борються, а алкоголь - навпаки рекламують. Навіть у найменших селах по кілька барів. У магазинах із алкоголем у нас найкращі полиці. Купити алкоголь, те саме пиво, можна у будь-який час і будь-кому, навіть дитині до 16 років.
У нас слова «тверезість» немає у словнику. 95 відсотків населення України і області зокрема вживають алкоголь. Наші діти виростають запрограмованими на те, що всі свята треба святкувати з алкоголем. Проблема в тому, що у здоровому способі життя держава не зацікавлена.
Батько у стані алкогольного сп'яніння застрелив сина, п'яний чоловік побив дружину до непритомного стану, через пиятику матір недогледіла дітей і вони потонули - такі повідомлення міліції ми чуємо щотижня. Через горілку гинуть люди, руйнуються родини, діти лишаються сиротами. Всі ми розуміємо, якого лиха завдає алкоголь, проте продовжуємо пити.
«Алкоголік у сім'ї - це трагедія»
В області офіційно зареєстровано трохи більше 17 тисяч алкоголіків. Це люди, які зверталися по допомогу до обласного наркологічного диспансеру і перебувають там на обліку.
Багато це чи мало? Для статистики - може, й не дуже багато. Але для кожної родини алкоголік у сім'ї - це трагедія. Але справжня проблема для суспільства - не ці залежні, а ті, які просто, йдучи з роботи, заходять у генделик. Ця категорія більша, вона за нашими стінами. Вони не залежні, але через алкоголь мають скандали у сім'ї, як наслідок - розпадаються родини і діти потрапляють в інтернати. Це п'яні водії, які вчиняють ДТП. Це рішення, які ухвалюються у п'яному вигляді, роботи, виконані п'яними працівниками. Для суспільства це більша проблема, аніж проблема тої невеликої групи людей, яка стоїть на обліку.
Цифри
231 ДТП сталася 2012 р. в області з вини п'яних водіїв.
198 осіб померло минулого року від причин, безпосередньо пов'язаних з алкоголем. Із них 66 від алкогольної кардіоміопатії, 55 - алкогольної хвороби печінки, 77 - випадкових отруєнь та дії алкоголю.
9340 адміністративних протоколів було складено працівниками міліції за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у скверах, парках, громадському транспорті та інших заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.
171 факт продажу алкогольних напоїв неповнолітнім було виявлено торік. Власників точок оштрафували.
цигарки,
кіоски,
торгівля,
алкоголь,
Муніципальна інспекція