зміцнення віри

Jan 19, 2011 23:55



Хрещення Господнє (Богоявлення) (грец. Θεοφάνια - богоявлення) - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа. Народні назви свята - Йорда́на (або Ордана), Водохреща.

Трішки релігійної історії:

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва - Богоявлення. Православні вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець - в голосі, Син Божий - у плоті, Дух Святий - у вигляді голуба.

Традиції на Водохреща:

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин.

Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду.

На Водохреща православні купаються в "йорданях" - купелях, що влаштовуються на ріках і озерах. За давньою традицією, церемонія освячення води в них відбувалася просто неба, на берегах річок, струмків, озер. Ще напередодні свята з льоду вирубували великий хрест ("йордан") і ставили його поруч з ополонкою. Скульптурне зображення хреста встановлювали вертикально і нерідко обливали буряковим квасом, від чого воно набирало червоного кольору. Було прийнято також прикрашати хрест барвінком і гілками сосни.

В цей день із загальноукраїнського бомонду по традиції пірнав у ополонку лише екс-президент Віктор Ющенко. Робив він це на Трухановому острові у Києві.
         З черкаських політиків замічений біля ополонки був екс-заступник міського голови Микола Шкарабура.
         Моє минулорічне купання чомусь викликало великий розголос у місцевих ЗМІ.
        Цьогорічне купання було менш вражаючим по емоційному сприйнятті, очевидно, погода підвела. Ритуальне занурення проводили у ополонці біля бані Сахна. Мені вдалося витягнути весь офіс, купалися навіть ті, хто ніколи про це і не думав.




Доречі водиться, що вода в ополонці при купанні на Водохреще зовсім не холодна, як завалося б. Все у вірі. А хто думає, що захворіє після такої купелі, то глибоко помиляється! Після купання на Водохреща цілий рік будете здорові та бадьорі! Сам обряд не є купанням, а ритуалом зміцнення віри.

Водохреща, Сахно, Провінція, здоровя, Бізнес партнер, Ющенко, Шкарабура, Прочерк, релігія

Previous post Next post
Up