Aug 09, 2011 18:05
Стратегія розвитку Києва до 2025 року - зауваження та пропозиції ГО „Бердяєвський Дім” до проекту
1. Проектом передбачається створити додатково до 2025 року 15 тис. місць для дошкільних навчальних закладах (ДНЗ). Разом з тим, зазначені місця краще відтворити шляхом повернення у комунальну власність (навіть викупу) колишніх приміщень ДНЗ, які зручно розташовані у жилих кварталах і були передані в оренду або у власність для іншої діяльності (банківські установи, відділення фондів соціального та пенсійного страхування, центри соціальної допомоги тощо), надавши їм інші нежитлові приміщення або земельні ділянки під забудову. В будь-якому випадку це негайно вирішить проблему для розміщення дошкільнят і учнів перших класів і буде коштувати бюджету дешевше за умови ефективного менеджменту.
2. Абсолютно недооцінене питання інвестицій у трудовий фактор. Так, планується довести середню заробітну плату до близько 1000 Євро до 2025 року. Однак, таке штучне заниження маяків вартості робочої сили хоча і зрозуміле з позиції зацікавити потенційних інвесторів, але аж ніяк не сприятиме підвищенню рівня життя киян та економіки міста. Враховуючи високу інфляцію через фінансову кризу, пропонуємо встановити прогнозний показник середньої заробітної плати на рівні 2 тис. євро у 2025 році (тим більше, що платня водія трамвая у Празі складає в даний час 1000 Євро).
3. Пропонуємо замінити назву напряму „Культурна долина” на „Мистецька вершина”, змінивши вектор напрямку культурного розвитку, оскільки киянам не потрібен подальший розвиток мас-культури (таких заходів достатньо і сьогодні, але вони відлякують від столиці інтелектуалів).
4. На жаль, зовсім не охоплено увагою розвиток Києва як релігійного центру. Відтак, пропонуємо залучити найавторитетніших представників провідних конфесій до діалогу щодо ролі і місця їх конфесії у підвищенні значення Києва як всеукраїнського і світового релігійного центру протягом 2011- 2025 років.
5. ГО „Бердяєвський Дім” пропонує передбачити у Стратегії здійснення заходів, пов’язаних із популяризацією творчої спадщини всесвітньовідомого філософа Миколи Бердяєва, який був родом з Києва, зокрема, встановлення у Києві пам’ятника та музею до 140 - річчя з дня народження Миколи Бердяєва (у 2014 році); створення віртуального екскурсійного маршруту до пам’ятних місць, пов’язаних з його життям і творчістю.
6. Для популяризації іміджу Києва як цілком цивілізованого політичного центру також доцільно передбачити Стратегією спеціальний майданчик для щоденних політичних дискусій для широкого загалу на кшталт Гайд-парку, де будь-хто відкрито міг би виявити себе, аналізуючи кризові явища сучасного суспільства та представляючи своє бачення шляхів виходу з них, що, на нашу думку, сприяло б консолідації громади шляхом вироблення спільних світоглядних концепцій, утвердженню принципів свободи людини, її обов’язку до творчого розвитку особистості, вiдповiдальності за створення свого власного життєвого та культурного середовища, подоланню відчуженості між людьми у суспільстві, вільного обміну ідеями, всесвітнього покликання України і її столиці Києва;
7. Для того, щоб розвантажити транспортні потоки у години „пік” пропонуємо закріпити у Стратегії такий невідкладний захід на 2011 рік як вирішення питання відтермінування початку і кінця робочого дня на півгодини на підприємствах, установах хоча б для чверті працюючих (з урахуванням їх бажання). Це нічого не коштуватиме бюджету, проте продемонструє наявність у влади бажання щось реально змінити на краще в житті киян вже сьогодні.
Пропозиції