До 2017 року половина населення планети буде мати з'єднання з Інтернетом
Комісія ООН з широкосмугового зв'язку випускає нові дані по країнам про розвиток широкосмугового доступу в світі
Нью-Йорк 21 вересня 2014 року - Протягом трьох років понад 50% населення планети отримає доступ в Інтернет за допомогою смартфонів і планшетів, при цьому рухливий широкосмуговий зв'язок в даний час є технологією, що найбільш динамічно розвивається за всю історію людства - про це повідомляється в
Доповіді про стан широкосмугового зв'язку видання 2014 року.
У доповіді, яку
Комісія з широкосмугового зв'язку в інтересах цифрового розвитку випустила сьогодні в Нью-Йорку на своєму десятому засіданні, показано, що більше 40% світового населення вже мають з'єднання, і число користувачів Інтернету зростає - з 2,3 млрд. В 2013 року його досягне 2,9 млрд. до кінця нинішнього року.
До кінця 2014 року число тих, хто має доступ до рухомого широкосмугового зв'язку складе 2,3 млрд., поступово наближуючись до прогнозованих 7,6 млрд. протягом наступних п'яти років. Сьогодні кількість з'єднань за допомогою рухомого широкосмугового зв'язку більш ніж в три рази перевищує кількість контрактів на традиційний фіксований широкосмуговий зв'язок. Триває стрімке зростання популярності додатків соціальних сервісів на основі широкосмугового зв'язку - в даний час активними учасниками соціальних мереж є 1,9 млрд. чоловік. З них - майже 40 мільйонів - українці, якщо вірити результатам цьогорічного дослідження від Яндекс -
Українці в соціальних мережах: нове дослідження від Яндекса Доповідь про стан широкосмугового зв'язку, який щорічно випускає Комісія з широкосмугового зв'язку, - це унікальна глобальна картина доступу до мереж широкосмугового зв'язку та його цінової доступності, при цьому за допомогою даних по країнам широкосмуговий доступ вимірюється на основі
ключових пропагованих цілей, встановлених
54 членами Комісії з широкосмугового зв'язку. Найвищий у світі рівень проникнення широкосмугового зв'язку в домашніх господарствах, як і раніше, забезпечується в Республіці Корея і становить понад 98%, в порівнянні з 97% у минулому році. Монако стало світовим лідером по проникненню фіксованого широкосмугового зв'язку, випередивши торішнього лідера - Швейцарію і досягнувши охоплення більше 44% населення. В даний час в чотирьох економіках рівень проникнення перевищує 40% (Монако, Швейцарія, Данія, Нідерланди), в той час як в 2013 році такий рівень відзначався тільки в одній економіці (Швейцарія). США займають 19-е місце в світі по числу жителів, що мають з'єднання з Інтернетом, випереджаючи інші країни ОЕСР, наприклад Німеччину (20-е місце) і Австралію (21-е місце), але відстаючи від Сполученого Королівства (12-е місце), Японії (15-е місце) і Канади (16-е місце). США спустилися з 20-го на 24-е місце за кількістю на душу населення контрактів на фіксований широкосмуговий зв'язок, незначно відстаючи від Японії, але випереджаючи Макао (Китай) і Естонію. Україна в цьому рейтингу посідає 78-е місце із охопленням 8,8%.
В цілому, на сьогоднішній день в 77 країнах більш 50% населення мають з'єднання з Інтернетом, порівняно з 70 країнами в 2013 році. Всі десять країн-лідерів за показником користування Інтернетом знаходяться у Європі, перше місце в світі займає Ісландія, в якій з'єднання з Інтернетом мають 96,5% осіб. Україна, в якій з'єднання з Інтернетом мають 41,8% осіб, за цим показником посідає 94-е місце у світі.
Найнижчі рівні доступу в Інтернет спостерігаються в основному в країнах Африки на південь від Сахари: Інтернет доступний менш ніж 2% населення в Ефіопії (1,9%), Нігері (1,7%), Сьєрра-Леоне (1,7%), Гвінеї (1,6%), Сомалі (1,5%), Бурунді (1,3%), Еритреї (0,9%) та Південному Судані (даних немає). До числа десяти найменш з'єднаних країн відносяться також М'янма (1,2%) і Тімор-Лешті (1,1%).
"Розглядаючи цілі ООН в галузі сталого розвитку на період після 2015 року, ми зобов'язані не забути про тих, хто залишається позаду, - сказав Генеральний секретар МСЕ д- р Хамадун Туре, який є заступником голови Комісії спільно з Генеральним директором ЮНЕСКО Іриною Боковою. - Впровадження широкосмугового зв'язку прискорюється, проте ситуація, коли 90% населення в
48 найменш розвинених країнах світу залишаються без будь-якого з'єднання, недопустима. Сьогодні, коли широкосмуговий Інтернет визнаний найважливішим інструментом соціально економічного розвитку, ми повинні зробити завдання забезпечення можливості встановлення з'єднання ключовим пріоритетом розвитку, особливо в найбідніших країнах світу. Можливість встановлення з'єднання - це не предмет розкоші для багатих, навпаки, це найпотужніший інструмент з наявних коли-небудь в розпорядженні людства для подолання розривів у розвитку в таких сферах, як охорона здоров'я, освіта, раціональне природокористування та розширення прав і можливостей жінок ".
"Незважаючи на феноменальне зростання Інтернету, незважаючи на численні переваги, які він забезпечує, як і раніше занадто велике число людей в країнах світу, що розвиваються, позбавлені з'єднання, - говорить Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова. - Забезпечення можливості підключення до Інтернету для всіх і всюди потребують рішучого політичного керівництва та інвестицій. Приділяючи особливу увагу інфраструктурі і доступу, ми повинні також сприяти придбанню необхідних навичок і різноманітності контенту, для того щоб жінки і чоловіки могли брати участь у створенні та житті суспільств, заснованих на знаннях. Як показано в новій Доповіді про стан широкосмугового зв'язку, ІКТ вносять значний вклад в соціальний розвиток, економічне зростання і охорону навколишнього середовища, а це три основи, які підтримуватимуть міжнародний порядок денний в галузі розвитку на період після 2015 року і забезпечуватимуть наш рух до більш стійкого миру ". На сьогоднішньому засіданні було опубліковано також окрему доповідь
Робочої групи Комісії з фінансування та інвестицій, керівництво якою здійснює Міжамериканський банк розвитку, а також доповідь
Цільової групи Комісії з сталого розвитку, очолюваної Хансом Вестбергом, головним виконавчим директором компанії Ericsson.
До числа інших важливих подій сьогоднішнього засідання відносяться спеціальна сесія, присвячена новим бізнес-моделям в епоху Інтернету, в якій брали участь Крейг Баррат (віце-президент Google) і Яель Магуайр (технічний директор Facebook), обговорення нових регуляторних моделей, яке пройшло під керівництвом голови ФКС Тома Уилера і віце-президента Африканського банку розвитку Алекса Ругамаби та за участю інших спеціальних гостей, в тому числі голови і головного виконавчого директора AT&T Рендалла Стівенсона і голови Всесвітнього економічного форуму Клауса Шваба.
Результатом інформаційно-пропагандистської діяльності Комісії, спрямованої на роз'яснення значущості широкосмугового зв'язку, є число країн, що мають національні плани в галузі широкосмугового зв'язку, яке виросло з 102 в 2010 році, коли Комісія розпочала свою роботу, до 140 в даний час, згідно даних нової доповіді.
Доповідь про стан широкосмугового зв'язку за 2014 - третє видання щорічної Доповіді Комісії. Вона щорічно публікується у вересні в Нью-Йорку і є єдиною доповіддю, в якій наводяться рейтинги країн, складені на основі показників доступу та прийнятності в ціновому відношенні по більш ніж 160 економікам світу.
Переклад на українську та адаптація:
Олексій Бєлощук (
beloschuk)
Фотографії, зроблені протягом всього засідання Комісії, можна завантажити на каналі Flickr МСЕ за адресою:
http://bit.ly/1s84FRc.
Відеоматеріали можна переглядати на каналі YouTube МСЕ за адресою:
http://bit.ly/1mhwwfl.
Повний текст доповіді можна завантажити за адресою:
http://www.broadbandcommission.org/Documents/reports/bb-annualreport2014.pdf Використано матеріали з сайтів:
Міжнародного союзу електрозв'язку,
Комісії з широкосмугового зв'язку,
Яндекс