100 гривень, Державний Кредитовий Білет, Українська Народня Республіка, 1918 рік, художник Г. Нарбут.
з власної колекції
Еталон Державного Кредитового Білета 100 гривень створений Георгіем Нарбутом. Про це свідчать ініціали, розташовані під вінком на аверсі зліва і підпис художника на реверсі під рамкою. Це є єдиним випадком в емісіях на теренах колишньої імперії і пізніше Радянського Союзу, коли художник лишив на банкноті своє повне ім'я.
Центр малюнку аверсу складає вінок овальної форми з квітів та плодів, що ростуть в Україні. В його середині - тризуб. По боках - дві фігури, повернуті лицем до центру. Ліворуч- селянка в українському національному вбранні, в вінку, «с добрим намистом»- коралями на шиї. Правою рукою вона притискає до грудей сніп пшениці та серп. Праворуч - фігура робітника в спеціальній робочій одежі - фартух, вдягнутий поверх вишитої по коміру сорочки. Лівою рукою робітник сперся на стилізований молот, оповитий по рукоятці лавром. Обличчя робітника - портрет видатного українського «мандрівного філософа» Григорія Сковороди.
Реверс прикрашають дві колони, орнаментовані дрібними трикутниками. Цей мотив - не рідкість у творчості митця. З капітелей колон виростають стилізовані квіти, з'єднані багатою гірляндою по центру. Нагорі розташований лавровий вінок, в середині нього - герб. Знизу, між букетами квітів, акантове листя. По обидва боки (в три кола) вписана цифра "100". Знизу - картуш з текстом-попередженням. Під ним орнаментовані літери «У.Н.Р.». Поля білета, на відміну від попередніх, вкриті бузковою мережею. На полі, серед декоративних колон, ромбоподібні сітки, в 24 ромба котрих вписана цифра «100». Праворуч від основи лівої колони підпис «Г.Нарбут.18».
Текст поданий за матеріалами :
http://www.grivna.org.ua/